Divi Silīcija ielejas darbinieki saņem cietumsodu

Divi inženieri pavadīs gadu cietumā, kur izcietīs sodu par profesionālo noslēpumu kontrabandu. 7 gadus ilgā juridiskā cīņā beidzās, kad divi bijušie Silīcija ielejas darbinieki saņēma cietumsodu balstītu uz apsūdzību par ekonomisko spiegošanu.

Amerikas Savienoto Valstu pastāvīgais iedzīvotājs Mings Zongs (Ming Zhong) un ASV pilsonis Fei Je (Fei Ye) 2001.gada novembrī nozaga sensitīvu informāciju (informācija, kuru kompetenta persona atzīst par aizsargājamu, jo tās nesankcionēta izmaiņa, bojāšana, atklāšana vai zaudēšana var būt postoša) no tādiem uzņēmumiem, kā [i]Sun Microsystems, Transmeta, NEC Electronics[/i] un [i]Trident Microsystems[/i].

Abi vīrieši tika noķert Sanfrancisko Starptautiskajā lidostā, kur viņi centās atstāt valsti, lai varētu uzsākt valdības atbalstītu uzņēmumu, izmantojot zagtos mikroshēmu projektus. Federālie prokurori neapsūdz Ķīnas valdību par piedalīšanos šajā sazvērestībā.

Zongs un Je tika atzīti par vainīgiem 2006.gada decembrī, un viņi kļuva par pirmajiem cilvēkiem, kas apsūdzēti izmantojot 1996.gadā izdoto Ekonomiskās spiegošanas aktu, kas paredz stingrākus sodus noziedzniekiem, kas piegādā tehnoloģiskos noslēpumus citām valstīm.

[img]/images/upload/britannica_prison.jpg[/img]
Taču Zongam un Je ir paveicies – viņu sods varēja sasniegt pat 30 gadus federālajā cietumā. Prokurori piešķīra saudzīgāku sodu, jo apsūdzētie sadarbojās ar federālajiem izmeklētājiem. Zongs pēc iznākšanas no cietuma tiks deportēts un visticamāk saņems sodu no Ķīnas valdības par sadarbošanos ar ASV prokuroriem.

Ir aizdomas, ka šādu gadījumu skaits pieaug. Lai cīnītos pret šādiem cilvēkiem, kas pārdod profesionālos noslēpumus citām valstīm, ASV valdība ir pieņēmusi papildu pretspiegošanas likumus, kas palielina piespriežamo sodu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us