Disney jaunais robots var mirkšķināt acis tāpat kā cilvēks

Disney Researc robots, kas var mirkšķināt acis

Ja neskaita faktu, ka tam nav ādas, jaunais Disney Research robots ir iespaidīgs robotikas sasniegums. Jaunais robots var atdarināt cilvēka sejas kustības, it īpaši acu mirkšķināšanu un galvas kustības.

Sensors tā krūšu zonā (pārklāts ar kreklu, jo seja vien jau ir pietiekami baisa) brīdina robotu, kad pagriezties un vērsties pret cilvēku, kurš atrodas priekšā, un tā acu kustības pāriet no tieša acu kontakta uz ātrām “skenējošām” acu kustībām. Tas arī nedaudz pārvietojas uz augšu un uz leju, lai atdarinātu elpošanu.

Robotu izstrādāja Disney Research nodaļas inženieri, kompānija “Walt Disney Imagineering”, robotikas pētnieki no Ilinoisas universitātes, “Urbana-Champaign” un Kalifornijas Tehnoloģiju institūts.

Lai gan lielākā daļa humanoīdo robotu parasti pievērš acis cilvēka sejai un tur arī fokusējas, reāli cilvēki parasti tā nedara mijiedarbojoties vienam ar otru. To savā pētījumā skaidro Disney Research komanda:

Ir pierādīts, ka skatiens ir galvenais sociālais signāls, kas veido priekšstatus partneriem mijiedarbojoties. Piemēram, tiek uzskatīts, ka cilvēki, kas ar mums vairāk veido acu kontaktu, ir līdzīgi mums, kā arī inteliģentāki, apzinīgāki, sirsnīgāki un uzticamāki. Turklāt skatiens, šķiet, nodod arī sarežģītus sociālos un emocionālos stāvokļus.

Ņemot vērā skatiena nozīmi sociālajā mijiedarbībā, kā arī tā spēju sazināties ar stāvokļiem un veidot uztveri, ir acīmredzams, ka skatiens var darboties kā nozīmīgs interaktīva robota rakstura instruments. Tādējādi šī darba mērķis ir izstrādāt sistēmu, lai atdarinātu cilvēkiem līdzīgu savstarpējo skatienu.

Nav grūti iedomāties, kā Disney varētu izmantot šo tehnoloģiju, teiksim, animācijas tēliem tā atrakciju parkos. Uzņēmuma pētījumu nodaļa jau kādu laiku ir strādājusi, lai izgatavotu dzīvīgākus robotus; 2018. gadā tā iepazīstināja ar savu Stickman robotu, kas gaisā varēja apmest salto, lai aprēķinātu, cik garam ir jābūt cilvēkam – triku izpildītājam.

Atliek tikai uzlikt šim robotam kaut ko līdzīgu ādai, lai tas nebiedētu atrakciju parku apmeklētājus.

Saistītie raksti:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us