DirectX 9.L būs DirectX 10 aizstājējs uz Windows XP

Pirms kāda laika sāka klīst runas par to, ka uz Windows XP nebūs iespējams spēlēt spēles, kam nepieciešams DirectX 10. Izrādās, ka tās ir bijušas tikai baumas, par ko liecina arī Microsoft paziņojums par jaunas DirectX versijas iznākšanu. DirectX 9.0 L būs DirectX 10 versija priekš Windows XP operētājsistēmai. Piemēram, spēlei Crysis (pirmā oficiālā spēle, kas atbalstīs DirectX 10) Windows XP vidē mums vairs nederēs DirectX 9.0 c, bet vajadzēs to atjaunināt uz 9.0 L.

Vienīgās šogad pieejamās videokartes ar DirectX 10 atbalstu būs Geforce 8800GTX un GTS, kas ir no “dārgākā gala”. Tiesa gan, Nvidia sola lētā gala kartes jau nākamā gada pirmajā ceturksnī. Cerēsim, ka ATi arī piedāvās kaut ko jau šogad.

[url]http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=35110[/url]

[b]Labojums:[/b] izrādījās, ka nepareizi intepretējot nosaukumu (DirectX 9.L, L apzīmē Longhorn, kas bija/ir Vista segvārds), radusies būtiska kļūda – šī versija būs paredzēta Windows Vista atpakaļsavietojamības nodrošināšanai – DirectX 9 spēlēm. Tātad jaunajām DX10 spēlēm būs nepieciešama gan jauna videokarte, gan operētājsistēma. Vismaz pagaidām.

[url]http://www.theinquirer.net/default.aspx?article=35140[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us