Dīns Keimens izstrādā ūdens attīrīšanas ierīci „Slingshot”

Tīra dzeramā ūdens iegūšana joprojām ir ļoti nopietna problēma vairāku pasaules daļu iedzīvotājiem. Zinātnieki smagi strādā, lai atrastu veidus, kā ūdens attīrīšanu padarīt lētāku un apvienot ar atjaunojamās enerģijas avotu izmantošanu. Tagad pazīstamais izgudrotājs Dīns Keimens ([i]Dean Kamen[/i]) ir izveidojis ierīci, kuru pats dēvē par revolucionārāko ūdens attīrīšanas sistēmu kāda radīta.

Dīns Keimens ir populārā braucamrīka Segway un [url=http://www.botjunkie.com/2008/02/13/dean-kamens-robotic-luke-arm/]Luke robota rokas[/url] izgudrotājs, kā arī F.I.R.S.T. robotikas sacensību aizsācējs. Lai atrisinātu sasāpējušos tīrā ūdens problēmu, Keimena kungs kopā ar kolēģiem no Ņūhempšīras [i]DEKA Reaserch[/i] ir izveidojis jauna tipa ūdens attīrīšanas iekārtu, kuras nosaukums ir „Slingshot”.

[img]http://datuve/images/upload/20090914220831.jpg[/img]
Ierīces izstrāde Keimenam prasīja 10 gadus. „Slingshot” pat notekūdeņus var pārvērst dzeramajā ūdenī, tā noslēpums slēpjas tvaika kompresijas destilatorā, kas atrodas starp netīrā un tīrā ūdens tvertnēm. Ierīces darbībai nav nepieciešams daudz elektroenerģijas, tā vāra, destilē un tvaicē ūdeni, atdalot to no piesārņojumiem. Ierīcei ir nepieciešama niecīga uzkopšana.

„Slingshot” dienā pārstrādā 250 galonus (apmēram 1135 litrus) ūdens, kas ir pietiekami 100 cilvēkiem. Keimens ļoti lepojas ar savu izgudrojumu: „Tas ir gluži kā pārvērst svinu zeltā. Taču es uzskatu, ka tas ir pat svarīgāk, jo cilvēki nevar remdēt slāpes ar svinu vai zeltu.” Divas ierīces jau ir tikušas izmēģinātas Leridas ciematā Hondurasā 2006.gadā, izmēģinājuma process norisinājās bez aizķeršanās.

[img]http://datuve/images/upload/20090914220858.jpg[/img]
Nākamais Keimena plāns ir ierīces masu ražošanas uzsākšana. Pašlaik vienas ierīces ražošanas izmaksas ir vairāki simti tūkstošu dolāru. Keimens cer atrast partnerus masu ražošanas uzsākšanai, samazinot izmaksas līdz diviem tūkstošiem dolāru par vienību. Nepieciešams arī atrast humānistu grupas, kas būtu gatavas ierīces iegādāties un nogādāt tās reģionos, kur tas patiešām vajadzīgs.

Pašlaik apmēram 900 miljoniem cilvēku nav pieejas tīram dzeramajam ūdenim. Šīs situācijas rezultātā katru gadu 3,5 miljoni cilvēku mirst no slimībām, kas saistītas ar netīra ūdens lietošanu.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Dean+Kamen+Claims+New+Slingshot+Purifier+Can+Clean+97+Percent+of+Earths+Undrinkable+Water/article16228.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us