Dīns Keimens atrod veidu kā samazināt elektroenerģijas patēriņu

Dīns Keimens (Dean Kamen) ir ļoti labi pazīstams izgudrotājs un viņa vispopulārākie izgudrojumi ir [url=http://www.segway.com/]Segway[/url] braucamrīks, robotizēta roka, kas spēj kustēties ar domu palīdzību, un [url=http://www.powerchair-review.fsnet.co.uk/ibot-3000-transporter-independence-technology.htm]braucamkrēsls[/url], ar kuru var pārvietoties pa kāpnēm. Tagad viņš uz salas ir radījis vidi, kas patērē par 50% mazāk elektroenerģijas.

Ziemeļdamplingas sala, kas pieder Keimenam, atrodas apmēram jūdzi no Konetikutas krastiem. Keimens joko, ka uz salas atrodas neatkarīga valsts, kuras ideoloģija ir neizmantot tradicionālo energosistēmu un tā vietā ražot elektroenerģiju ar vēja un saules enerģijas palīdzību. Lai to panāktu, bija nepieciešams samazinākt enerģijas patēriņu. Risinājums tam ir aizvietot ierastos gaismas avotus ar gaismu emitējošām diodēm.

[img]/images/upload/48461454_fd92b6c11e.jpg[/img]

Šīs diodes patērē piecreiz mazāk enerģijas nekā parastās spuldzes. Keimens ticēja, ka izmantojot diodes, būtu iespējams samazināt elektroenerģijas patēriņu tik daudz, lai sala nebūtu atkarīga no kopējās energosistēmas.

Keimens lūdza sava drauga Fritsa Morgana, [url=http://www.colorkinetics.com/]Phillips Color Kinetics[/url] galvenā tehnoloģiskā darbinieka, palīdzību. Abi kopā uzstādīja diožu gaismas avotus un spuldzes PAR38 prototipu, kas tirgū nonāks 2009.gadā. Tā patērējot par 70% mazāk enerģijas kā parastās spuldzes. Vidusmēra patērētājam šādu sistēmu mājās uzstādīt būtu par dārgu, taču diožu apgaismojuma ieviešanas cenas krītas.

[img]/images/upload/kamen.jpg[/img]

Keimens savus atklājumus nevēlas slēpt. Viņš plāno 2009.gada pavasarī sākt līdzekļu vākšanas kampaņu organizācijai FIRST, kas iedrošinātu jauniešus pievērsties zinātnei un tehnoloģijām. Kampaņas laikā viņš aicinās cilvēkus apskatīt savu māju ar jauno apgaismojuma sistēmu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us