DiamonDisc DVD uzglabās informāciju 1000 gadus

Pirms pāris mēnešiem Datuvē jau tika rakstīts par [url=http://datuve/raksts/2830/Millennial_diski_uzglabas_informaciju_pat_1000_gadu_garuma/]Millenial diskiem[/url], kuru ražotāji apgalvoja, ka diski uzglabās informāciju pat 1000 gadus ilgi. Ņemot vērā, ka parastajos DVD diskos it kā droši noglabātos ģimenes foto jau pēc 3-5 gadiem iespējams vairs nevarēs nolasīt, disku mūža ilguma pagarināšana patiešām ir noderīga lieta. Nu pie apvāršņa ir parādījies jauns uzņēmums [i]Cranberry LLC[/i], kas piedāvās 1000 gadus lietojamus DiamonDisc DVD.

Šie diski izmanto standarta DVD formātu, kas nozīmē to, ka ikviens DVD atskaņotājs atpazīs šos diskus. Diska ietilpība ir 4,7GB. Kāds tad ir diska ilgdzīvošanas noslēpums? Tajā nav krāsvielu, līmētu slāņu un atstarojošu materiālu, kas laika gaitā var sabojāties. Piemēram, parastajiem DVD ir zelta vai sudraba krāsas atstarojošais slānis, savukārt DiamonDisc šāda slāņa nav, tas ir caurspīdīgs.


Problēma gan ir tāda, ka ir nepieciešams speciāls DVD rakstītājs, lai šajos diskos kaut ko ierakstītu. Tā cena ir gandrīz pieci tūkstoši ASV dolāru, komplektā pircējs saņem arī 150 DiamonDisc diskus. Taču uzņēmums piedāvā ierakstīt diskus jūsu vietā – vienu disku par 35 ASV dolāriem, piecus – par 150.

[url=http://www.dailytech.com/DiamonDisc+DVD+Claims+1000Year+Lifetime/article16820.htm]DailyTech[/url]
[url=http://www.cranberry.com/]Cranberry[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us