Demonstrēts Intel Nehalem arhitektūras procesors – ko tas mums nesīs?

Līdz ar Intel jauno procesoru Atom, kompānija atkal pasaulei atgādinājusi par [i]Nehalem[/i] procesoru arhitektūru, uz kuras bāzētie produkti pie patērētāja varētu nonākt vēl līdz šā gada beigām.

Intel Developer Forum 2008 (IDF 2008) laikā milzu ražotājs prezentējis pirmos reālos paraugus [i]Nehalem[/i] arhitektūras procesoriem, kas tikai pāris nedēļas atpakaļ tika oficiāli apstiprināti. Ķīnā (Šanhajā) notiekošajā sanāksmē prezentēts četru fizisko kodolu procesors ar segvārdu [i]Bloomfield[/i], kura takts frekvence ir 3,2 GHz. Lai arī Intel tur slepenībā šo produktu veiktspējas rādītājus, tiek lēsts, ka tie ir par 30 % augstāki nekā vienādas frekvences [i]Core 2[/i] procesori. Kā tad īsti šāds jaudas pieaugums tiek panākts?

Pirmie šīs arhitektūras procesori būs ražoti 45 nanometru tehnoloģijā, un tiem būs SSE4 instrukciju kopums. [i]Nehalem[/i] procesoriem būs četri fiziski kodoli, kuriem katram būs 256 KB L2 , kā arī 8 MB kopēja L3 kešatmiņa. Pie tam, katrs no četriem kodoliem būs apgādāts ar [i]Simultaneous Multithreading[/i] (SMT) funkciju, kas būtībā ir tā pati vecā labā [i]Hyper Threading[/i], tādējādi vienā procesorā būs 8 kodoli – 4 reāli un 4 virtuāli. Diemžēl esošās mātesplates neatbalstīs [i]Nehalem[/i] procesorus.

[img]/images/upload/Neh2-big.jpg[/img]
Paši Intel apgalvo, ka [i]Nehalem[/i] ir radikāli citādāka arhitektūra, pateicoties iebūvētajam atmiņas kontrolierim, kas atbalstīs trīs kanālu DDR3-1333 operatīvo atmiņu. No AMD lauciņa aizgūtajam atmiņas kontrolierim talkā nāks kādas citas AMD idejas atjauninājums – Intel plāno [i]Nehalem[/i] procesorus aprīkot ar [i]QuickPath[/i] interfeisu, kas ir teju identisks AMD izmantotajam [i]HyperTransport[/i].

[img]/images/upload/Neh1-big.jpg[/img]
Pagaidām tiek ziņots, ka [i]Nehalem[/i] arhitektūras procesori plaša patēriņa tirgū nonāks līdz 2008. gada ziemai, taču precīzs datums ir ļoti neskaidrs un tas var tikt pārcelts. Jāpiezīmē, ka uz šīs arhitektūras bāzes Intel veidos [i]Xeon[/i] serveru procesorus ar astoņiem kodoliem, kas, tandēmā ar [i]Hyper Threading[/i], piedāvās 16 kodolu spēku. Pavisam izvirtušajiem serveru lietotājiem Intel piedāvās četru ligzdu mātesplates, kas kopā veido… 64 kodolu skaitļotāju.

Resursi internetā: [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Nehalem_%28microarchitecture%29]Wikipedia par [i]Nehalem[/i][/url]
Izmantoti attēli no: Hexus

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us