Dell sāk piedāvāt Linux datorus

Dell oficiāli klajā laiž pirmos trīs datoru modeļus ar instalētu Ubuntu 7.04. No tiem divi ir galddatori un viens klēpjdators. Jaunais modelis klientiem dod iespēju izvēlēties. Tagad pērkot kādu no šiem Dell datoriem, varēs izvēlēties vai pirkt to ar instalētu Windows vai Linux. Datorus iespējams iegādāties arī bez operētājsistēmas. Datoru rāžotāji kā Hewlett-Packard un Lenovo arī piedāvā datorus, ar kuriem iespējams izmantot Linux, bet šie datori ir individuāli pielāgoti, tāpēc ka atklātā pirmkoda operētājsistēmas prasības ir niecīgas, salīdzinot ar Windows prasībām.

Klēpjdatora Inspiron E1505n cena sākās no 599$ un divu galddatoru Dimension E520, un XPS 410n cenas sākas no 599$ un 849$. Salidzinājumam līdzīgais XPS 410 ar Windows Vista Premium maksā 899$. Visi trīs datori izmanto Intel Core 2 Duo procesorus. Abiem galddatoriem ir 1 gigabaits brīvpiekļuves atmiņa (RAM) un 250 gigabaitu cietņa ietilpība. Klēpjdatoram ir 512 megabaitu brīvpiekļuves atmiņa un 80 gigabaitu cietņa ietilpība.

Lietotāji priekš sava Ubuntu datora varēs izvēlēties vairākas aparatūras opcijas. Piedāvātās opcijas satur visnobriedušāko un stabilāko dziņu (driver) atbalstu. Kā arī Dell plāno sadarboties ar ražotājiem, lai pēc iespējas vairāk ierīču nākotnē būtu pieejamas ar Linux dziņu atbalstu. Uzņēmums iekš dellcommunity.com izveidoja speciālu Dell Linux forumu, kurā iespējams atrast palīdzību saistībā ar jaunajiem Dell Linux datoriem. Kā arī apspriesties un dalīties pieredzē. Programmatūras uzlabojumus piedāvā Canonical izveidotajā ubuntu.com mājaslapā.

Dell mērķis ir Linux lietotāju tirgus daļa. Sistēmas izvēle tika noteikta pēc pircēju atgriezeniskās saites ideastorm.com mājaslapā. Piedalījās vairāk kā 100 000 cilvēku.

[url=http://open.itworld.com/4906/070524dellubantu/page_1.html]open.itworld.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us