Dell Inspiron Mini 9 oficiāli pieejams veikalos

Šonedēļ veikalu plauktos iegūlies pirmais Dell ražotais mazizmēra klēpjdators Dell Inspiron Mini 9, kas paredzēts kā tiešs (un visticamāk arī veiksmīgs) konkurents tādiem produktiem kā Asus Eee PC, MSI Wind un HP 2133 Mini-One. Ierīce būs pieejama ar Windows vai Linux operētājsistēmām un tai būs par standartu kļuvušais 8,9 collu ekrāns.

Ja tiek sekots līdzi t.s. „netbook” tirgum, tad redzams, ka Dell nav mēģinājuši atklāt „jaunu Ameriku” – datoram, kuru paši Dell nemaz nesauc par „netbook”, ir Intel Atom N270 procesors ar Diamondville kodolu, bezvadu tīkls un 8,9 collu ekrāns ar 1024×600 punktu izšķirtspēju. Inspiron Mini 9 pieejams ar Windows XP vai Ubuntu Linux operētājsistēmu.

[img]/images/upload/8660-dellmini9.jpg[/img]
Interesantu izvēli Dell veikuši datu glabātuves jomā. Iespējams iegādāties uz zibatmiņu risinājumiem bāzētus cietos diskus ar 4, 8 un 16 GB ietilpību, taču papildus tam caur interneta tīklu uz Box.net servera iespējams glabāt vēl 2 līdz 25 GB datu. Nav gan zināms cik liela būs maksa par šādu pakalpojumu; šobrīd vienkāršajam klientam 15 GB diska vieta pieejama par 20 dolāriem mēnesī.

Inspiron Mini 9 cenas sākas no 350 ASV dolāriem. Par šādu summu iespējams iegūt datoru ar Linux operētājsistēmu, 4 GB cieto disku un 1 GB operatīvo atmiņu. Dārgākā konfigurācija maksā 484 dolārus un par to pircējs iegūst ierīci ar 16 GB SSD disku un Windows operētājsistēmu. Diemžēl Linux konfigurācijā netiek piedāvātas vairākas „ekstras”, kas ir iekļautas Windows bāzētajos Mini 9, piemēram, korpuss baltā krāsā, tīmekļa kamera u.c. Gala rezultātā par līdzvērtīgu Linux datoru cena būs par 35 dolāriem augstāka nekā par Windows variantu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us