Dažas no vērienīgākajām hakeru darbībām vēsturē

hakeri

Šķiet, ka teju katru otro dienu, var dzirdēt vai izlasīt par dažādiem mājas lapu un sistēmu uzlaušanas gaidījumiem . Daudzas reizes valdības vai lielo uzņēmumu mājas lapas tiek uzlauztas. Nereti hakeri to dara tikai prieka pēc, tomēr bieži vien tas tiek darīts ne tik labu nolūku dēļ.

1.1990. gadā pusaudzis Kevins Polsens (Kevin Poulsen) ielauzās tālruņa līnijas darbībā un kļuva par to laimīgo, kurš Losandželosas radio stacijas Kiss FM konkursa ietvaros laimēja Porsche automašīnu. Šī persona ir arī populāra ar to, ka ir spējusi ielauzties ASV armijas un FIB datoros. Galu galā par visām nelikumīgajām darbībām Kevins nokļuva cietumā uz 51 mēnesi. Pēc iznākšanas no cietuma viņš sāka strādāt par žurnālistu.

2.Džonatans Džeims (Jonathan James) ir viens no visu laiku slavenākajiem hakeriem. 1999.gadā viņš ielauzās ASV drošības aģentūrā (Defense Threat Reduction Agency) un pārtvēra tūkstošiem konfidenciālu ziņu, kā arī kontrolēja 1 700 000 ASV dolāru vērtu programmatūru, ar kuras palīdzību varēja kontrolēt darbības Starptautiskajā kosmiskajā stacijā. 2007.gadā viņš mira, izdarot, pašnāvību.

3.Mihaels Kals (Michael Calce) piecpadsmit gadu vecumā, 2000.gadā veica ļoti vērienīgus DDoS uzbrukumus lielajām kompānijām. Interneta vidē viņš sevi dēvēja par Project Rivolta, un ar šo segvārdu raidīja DDoS uzbrukumus tādām kompānijām kā CNN, eBay, Dell un Amazon. Ar šiem uzbrukumiem viņš radīja ļoti nopietnas darbības problēmas šajos uzņēmumos. Par šīm darbībām viņam nācās pavadīt astoņus mēnešus nepilngadīgo aizturēšanas centrā.

4.eBay 2014: nenoskaidroti hakeri piekļuva 145 miljonu lietotāju personīgajiem datiem – parolēm, e-pastiem, lietotājvārdiem un citiem datiem. Hakeri šo informāciju izmantoja, lai iekļūtu dziļāk kompānijas sistēmā.
eBay noreaģēja visai ātri – lietotājiem pēc tam bija obligāta prasība atjaunot savus reģistrācijas datus.

Kaspersky

5.Šis uzbrukums tiek dēvēts par veiksmīgāko digitālo banku aplaupīšanas gadījumu vēsturē. 2013.gada nogalē nezināma grupa kibernoziedznieku inficēja vairākus finansu uzņēmumus ar inficētu e-pasta pielikumu.
Uzbrukums tika atklāts ar Kaspersky Lab antivīrusa kompānijas palīdzību 2015.gadā. Šajā uzbrukumā cieta vismaz 100 bankas 30 valstīs, ieskaitot Krieviju, ASV, Vāciju, Ķīnu un Ukrainu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us