Datuves apmeklējumu statistika – 2008. gada vasara

Katru rakstu par interneta pārlūku vai izmantojamo operētājsistēmu popularitāti pavada neskaitāmi komentāri par to, ka viens vai otrs produkts ir labāks un populārāks; tādēļ nolēmām ieskatīties samērā provizoriskā, taču ieskata radīšanai pietiekošā Datuves apmeklējumu statistikā.

[b]N.B.![/b] Visi dati ņemti no Google piedāvātās Analytics iespējas, kas, jāatzīst, nav tā precīzākā iespēja interneta vidē. Visi attēli ir klikšķināmi.

[b]Pārlūku statistika[/b]
Globālās tendences rāda, ka Firefox palēnām tuvojas 20% tirgus iekarošanai, taču, tā kā Datuve ir portāls par tehnoloģijām un to vairāk vai mazāk apmeklē cilvēki, kas interesējas par šo sfēru, statistikas ailītē nospiedošs vairākums – 58,75 procenti – lieto tieši Firefox, nevis pasaules populārāko Internet Explorer (Datuvē – otrajā vietā ar 29,4%). Daudzu izslavētais Firefox pretinieks Opera ierindojies trešajā vietā (9,83%), savukārt Apple pārlūki Safari (galvenokārt lietots Mac datoros un iPhone/iPod Touch mobilajās ierīcēs) lieto 1,22% portāla apmeklētāju. TOP5 noslēdz Firefox „lielais brālis” Mozilla, kuru izmanto 0,7% portāla apmeklētāju.

[img]/images/upload/datuve_stats_08_summer-browsers.png[/img]

[b]Operētājsistēmu statistika[/b]
Lai arī šis ir izteikts tehnoloģiju ziņu portāls un katrā rakstā par Windows atrodas kāds Linux debesīs cēlējs, statistika ir nesaudzīga – 95,57% portāla apmeklētāju izmanto kādu no Windows operētājsistēmas versijām. Linux šajā rādītājā ierindojies otrajā vietā ar 2,58%, taču tam pa pēdām ar 1,11% seko popularitāti gūstošie Mac datori ar savu operētājsistēmu. 0,09% no Datuves apmeklētājiem lapā ielūkojas ar mobilā telefona palīdzību – divas trešdaļas ar Symbian OS bāzētu ierīci, savukārt viena trešdaļa ar iPhone. iPod Touch tiek lietots 0,02% no visiem portāla apmeklēšanas gadījumiem.

[img]/images/upload/datuve_stats_08_summer-OS.png[/img]

[b]Operētājsistēmu un tiem piesaistīto pārlūku statistika[/b]
Vispopulārākā pārlūka un operētājsistēmas kombinācija ir FF+Windows – tādu lieto 56,63% apmeklētāju, FF+Linux kombinācijai atstājot 1,71%, savukārt FF+Mac – 0,35%. Firefox popularitāte starp operētājsistēmām ir attiecīgi 96,4%, 2,9% un 0,6%.

Kombinācija IE+Win lietota 29,39% datoru, kas arī ir loģiski, jo Internet Explorer nav paredzēts uzstādīšanai uz citām platformām. Pārlūkprogramma Opera vispopulārākā ir Windows vidē – tur to lieto 87,4% no Opera lietotājiem; uz Linux Datuvi ar Operu apmeklē 7% Opera lietotāju, savukārt atlikušie procenti visticamāk sakrājas no dažādām mobilajām ierīcēm, kam uzstādīts Opera Mini pārlūks.

Safari vispopulārākais ir Macintosh vidē (2/3 no Safari lietotājiem), kam seko Windows (1/3). Apple mobilās ierīces, kā jau noskaidrojām augstāk, izmantotas reti, un tās vai nu nemaz nav iekļautas sarakstā, vai nu Google Analytics tās detektējis kā Macintosh sistēmas (iPhone un iPod Touch pamatā balstās uz ļoti „apgraizītu” Mac OS X).

[img]/images/upload/datuve_stats_08_summer-browsers_and_OS.png[/img]

[b]Ekrāna izšķirtspēja[/b]
Interesanti, ka pirmajā vietā šajā rādītājā gozējas 1024×768 punktu monitori (visticamāk – 15 vai 17 collas), kas bija populāri vairākus gadus atpakaļ – tādus izmanto 32,17% no Datuves apmeklētājiem. Otrajā vietā ar 28,95% atrodas šobrīd viens no aktuālākajiem standartiem 1280×1024, savukārt trešajā vietā ierindojies klēpjdatoru standarts 1280×800 (15,95%). Topa ceturtajā un piektajā vietā attiecīgi atrodami platekrāna monitori ar 1440×900 un 1680×1050 punktu izšķirtspēju. Šeit vietā atzīmēt, ka Google Analytics precizitāte monitora izšķirtspējas rādītājā varētu būt „aizšāvusi” stipri greizi, jo ir maza ticība, ka 2008. gadā 1/3 portāla apmeklētāju joprojām lieto 15 collu monitorus.

[img]/images/upload/datuve_stats_08_summer-screen_resolution.png[/img]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us