Datuve testē jauno Inbox Foto

Interneta lietotāju skaits Latvijā pagājušajā gadā pārsniedza vienu miljonu cilvēku un turpina strauji pieaugt. Ja var ticēt [url=http://www.tns.lv/?lang=lv&category=showarchive&id=internets][i]TNS Latvia[/i][/url] aptauju datiem, vasaras vidū [i]Inbox.lv[/i] ieņēma otro vietu pēc auditorijas skaita, bet rudenī izvirzījās jau pirmajā vietā.

Inbox labprāt arī turpmāk paturētu vadošās pozīcijas, taču lai to paveiktu ir jābūt soli priekšā konkurentiem, kuri nebūt nesnauž. Laikā, kad tīkla fotoalbumu pakalpojumu sniedzēju Latvijā kļūst arvien vairāk un vairāk, Inbox drīzumā sāks piedāvāt jaunu – uzlabotu [i]Inbox Foto[/i] versiju.

Datuves personāls ir ieguvis unikālu iespēju kļūt par vieniem no pirmajiem jaunās versijas beta-testeriem, kā arī uzdot jautājumus [i]Inbox.lv[/i] galvenajam izstrādātājam Viktoram Rotanovam un preses sekretāram Valdim Šķesteram.

Tāpēc Datuve ir pirmā, kas var jums piedāvāt nākamās, vēl publiski nepiejamās versijas apskatu.

Daudz ir darīts attēlu pievienošanas procesa atvieglošanai. Lietotāji varēs pievienot fotogrāfijas un videofailus dažādos sev ērtos veidos:

  • nosūtīt pa taisno no sava ar kameru aprīkotā mob. telefona,
  • no digitālā fotoaparāta, izmantojot [i]Windows XP Publishing Wizard[/i],
  • pievienot atsevišķu failu vai uzreiz veselu arhīvu – ne tikai zip, bet arī rar vai tar arhīva veidā,
  • nosūtot pa e-pastu: katram albumam opcijās var norādīt e-pasta adresi, uz kuru sūtītie attēli tiks automātiski pievienoti,
  • vienkārši augšupielādējot uz ftp servera “ftp://lietotājs:parole@foto.inbox.lv”.

DSL pieslēguma lietotāji tagad varēs izbaudīt daudz lielāku augšupielādes ātrumu.

Lieki piebilst, ka reizē ar Interneta pieejamības pieaugumu Latvijā un visā pasaulē arvien izplatītākas kļūst digitālās foto un video kameras, nemaz nerunājot par ar kamerām aprīkotiem mobilajiem telefoniem. Tāpēc ir saprotams, ka nākotnē tikai pieaugs cilvēku skaits, kuri vēlēsies dalīties ar savām fotogrāfijām izmatojot publiskos tīkla fotoalbumus.

Strauji pieaugot lietotāju skaitam ne viena vien Interneta vietne ir saskārusies ar nopietnām problēmām. Vai inbox serveri tiks galā, ja piemēram milzīgs bars cilvēku, atnākuši no darba, sāks augšupielādēt visus savus pa dienu safotografētos un tagad arī safilmētos failus?

Viktors Rotanovs:
[i]Uz Inbox Foto stāv jaudīgie daudzprocesoru serveri ar 64-bitu arhitektūru. Serveri tiek pastāvīgi monitorēti, un kad mēs redzam, ka resursu tuvākajos mēnešos var nepietikt, administrators vienkārši pievieno papildus serverus. Pēc puls.lv statistikas, Inbox Foto ir vispopulārakais foto websaits Latvijā, un cik var redzēt, līdz šim momentam ar jaudu palielināšanu viss bija kārtībā.[/i]

Neliels ieskats, kāds izskatās jaunais dizains. Labajā pusē redzams, kādas darbības ir iespējams veikt ar pievienotajiem fotoattēliem. (Klikšķiniet, lai apskatītu pilna izmēra attēlus.)


Atsevišķu attēlu vai albumu aprakstos var izmantot krāsas un citus formatējuma elementus. Apmeklētāji var pievienot savus komentārus.

Tagad ir iespējams veikt vienkāršas attēla rediģēšanas darbības.


Piemēram: mainīt kontrastu, spilgtumu, automātiski uzlabot krāsas, pagriezt attēlu, izlīdzinot horizonta līniju, vai nogriezt malas.

Kā jūs redzat, ir arī iespējams pasūtīt fotogrāfiju izdruku. Uz doto brīdi Inbox sadarbojas ar [i]SIA Foto Ekspress[/i] un [i]SIA Foto Kolors[/i] – cenas un nosacījumus nosaka viņi. Gatavās fotogrāfijas būs iespējams saņemt pa pastu, vai arī vairāk kā 100 punktos visā Latvijā. Apmaksa ir iespējama caur internet-banku, parasto banku, vai arī saņemot pasūtījumu.

Agrāk tika novērots, ka bija iespēja ievietot citās lapās un forumos attēlus, kuri atrodas uz inbox serveriem, (līdzīgi kā imageshack) bet tad šāda opcija tika nogriezta un attēlu vietā parādījās smuki sarkani kvadrātiņi, (kā [url=http://skyscrapercity.com/showthread.php?t=168656]šeit[/url].) Vai tas nozīmē ka inbox serveri netiek galā ar trafiku?

Viktors Rotanovs:
[i]Inbox Foto serveri var piepildīt (angliski – saturate) 100 mbit linku, problēmas sākas, kad piemēram Ķīnas forumā hotlinko bildi no Inbox Foto. Āzijas valstīs ir *daudz* interneta lietotāju, un viena neliela bilde populārā forumā var piepildīt visu ārzemju kanālu. Pašlaik mēs atļaujam linkot bildes tikai no saitiem, kuri atrodas .lv domainā.[/i]

Iespējams pievienot videofailus. Daudzi ciparu fotoaparāti ir aprīkoti ar videoieraksta funkciju. Augšupielādēt tos ir tikpat viegli, kā attēlus.

Jauna nopietni pārstrādāta satura kontrole. Iespējams esat dzirdējuši par [url=http://company.inbox.lv/news/?p=20]nesenajām problēmām[/url] šajā sakarā.

Jautājām Valdim Šķesteram ar kādām metodēm ir iespējams izkontrolēt vairāk kā 2 miljonus fotogrāfiju un vai šim mērķim tiks izmantota kāda īpaša programmatūra. Lūk ko viņš mums atbildēja:

[i]Līdz šim satura kontrole, lai identificētu attēlus, kas neatbilst Inbox.lv iekšējos noteikumos un Latvijas likumdošanā atļautajiem, Inbox Foto ir tikusi veikta darbiniekiem regulāri caurskatot ievietotos attēlus, kā arī saņemot ziņojumus no lietotājiem.

Jaunajā Inbox Foto versijā:

1. ieviesti automatizēti tehniskie līdzekļi augšupielādēto failu un lietotāju uzvedības analīzei;
2. būtiski uzlabota lietotāju ziņošanas iespēja;
3. personālam uzlabots satura caurskatīšanas mehānisms.

1. Jaunajā Inbox Foto versijā ir ieviesti automatizēti tehniskie līdzekļi, kuri samazina neatļautu attēlu ievietošanas iespējamību, kā arī atvieglo tādu attēlu identifikāciju. Diemžēl saprotamu iemeslu dēļ mēs nevaram publiski dalīties detalizētā informācijā par šiem tehniskajiem līdzekļiem. Šeit tikai var pateikt to, ka preventīvās metodes darbojas uz failu analīzi, bet tās, kas palīdz identificēt neatļauto saturu, balstītas uz lietotāju uzvedības statistisko analīzi.

2. Jaunajā Inbox Foto versijā ir būtiski uzlabota un atvieglota iespēja lietotājiem ziņot par saturu, kas viņuprāt neatbilst atļautajam. Tagad pie katras fotogrāfijas, attēla vai video faila atrodama speciāla poga, ar kuras palīdzību iespējams ziņot Inbox.lv personālam.

3. Satura caurskatīšanas interfeiss personālam ir padarīts informatīvāks un daudz ērtāks, būtiski samazināts caurskatāmā satura ielādes laiks.

Visiem šiem uzlabojumiem kopumā jānodrošina pietiekoši efektīvu satura kontroli pie aizvien pieaugošās jauna satura plūsmas. Tomēr Inbox.lv vadība cer, ka arī Latvijas likumdevēji no savas puses nākotnē būs uzdevumu augstumos, lai ar robiem likumdošanā neradītu interneta lietotājos visatļautības sajūtu. Tikai ar sabalansētām un attīstītām tehniskajām un juridiskajām regulēšanas metodēm kopā mēs varam cerēt uz sakārtotu interneta vidi Latvijā.[/i]

Vēl dažas lietas. Mainot pārlūkprogrammas loga izmēru, līdzi mainās arī vienā lapā atainojamo thumbnailu skaits. No EXIF datiem iegūtā informācija tagad ir pilnīgāka. Un tas vairs nav nekāds jaunums, ka maksimālā izmantojamā vieta uz diska vienam lietotājam ir 1000 MB.


Salīdzinot [i]Inbox Foto[/i] ar labākajiem līdzīgu pakalpojumu sniedzējiem ārzemēs, tādiem kā [url=http://flickr.com]flickr.com[/url], kaut kas tomēr vēl pietrūkst.
Nav iespējams pievienot tagus vai izveidot jaunu kategoriju, piemēram: veltītu kādam notikumam, tā lai citi varētu apskatīt un pievienot savas fotogrāfijas. Kategoriju nav daudz, tāpēc dažkārt grūti saprast, kurai no tām savus attēlus pievienot.

Rss barotne arī nāktu tikai par labu.

Uz thumbnailiem un arī attēla rediģēšanas preview logā var saskatīt jpeg kompresijas artefaktus.
Faila analīze liecina ka jpeg kompresijas pakāpe ir 75, man liekas, ka tas ir drusku tā kā par maz. It sevišķi preview logā dažkārt nevar saprast vai tāds ir redigēšanas rezultāts vai arī jpeg artefakti.

Šī ir viena no agrīnajām beta versijām, tāpēc ir daudz nelielu nepilnību un kļūdu.
Publiskā beta versija tiks palaista divu vai trīs nedēļu laikā, tad, skatoties pēc lietotāju atsauksmēm, tiks plānots oficiālās relīzes datums.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us