Viena no pasaules respektablākajām tirgus analītiķu kompānijām Gartner paziņojusi, ka šobrīd pasaulē tiek lietots jau vairāk nekā miljards datoru. Kompānija arī lēš, ka tuvāko piecu gadu laikā šis skaitlis varētu dubultoties līdz 2 miljardiem 2014. gadā. Tā pat noskaidrots, ka datori „nāk un iet” – ik gadu teju 200 miljoni ierīču tiek uzlabotas un daļa no vecajām komponentēm nonāk vidē.
Teju 60% no visas pasaules datortehnikas atrodama Ziemeļamerikā, Eiropā un tehnoloģiju paradīzē Japānā, pārējai pasaulei (t.sk. jaunattīstības valstīm) atstājot 42%. Tieši jaunās un vēl attīstības stadijā esošās valstis varētu būt tās, kurās tuvāko gadu laikā būs vērojams dramatisks datoru pieaugums – jau 2014. gadā šī teritorija varētu lepoties ar to, ka tiek kontrolēti 70% no pasaulē izmantotajiem datoriem (tajā brīdī – jau 2 miljardi). Šāda situācija varētu rasties, jo lielākā daļa datortehnikas ražotāju aizvien turpina ieguldīt līdzekļus šajās valstīs un attīstot to infrastruktūru. Tā pat pie dramatiskā datoru skaita šajā reģionā varētu „vainot” arī aizvien krītošās cenas un augošo pieejamību.
[img]/images/upload/computerDump.jpg[/img]
Tiesa, katram šādam plusam ir arī mīnusi. Teju jebkurš datorlietotājs uzskata par nepieciešamību laiku pa laikam veikt dažādus uzlabojumus, veco tehniku pārdodot vai atdodot citiem. Ja komponente vēl ir daudz maz „svaiga”, viss ir kārtībā, taču ko darīt ar morāli un fiziski novecojušu Pentium 100 MHz? Tas, kas dažu acīs ir zelta vērtē, lielākajai daļai lietotāju ir miskastes vērts produkts. Gartner lēš, ka šogad apmēram 180 miljoni datoru tiks uzlaboti un liela daļa no viņiem nonāks izgāztuvēs vai vietās, kur tie var radīt kaitējumu dabai: „Mēs lēšam, ka apmēram piektdaļa, kādi 35 miljoni datoru, nonāks vietās, kur netiek domāts par toksisko vielu savākšanu,” atzīst Meiks Ešeriks (Meike Escherich), Gartner pētnieks.