Datori, kuri darbosies ar gaismas ātrumu

Datora lietošana ar gaismas ātrumu ir vēl tuvāka realitātei.
Zinātnieki no Masačūsetsas Tehnoloģijas Institūta ir radījuši jaunu infrasarkano staru lāzeru, kas veidots no germānija, kurš spēj darboties istabas temperatūrā. Pētījumi izslēdz kriogēnās dzesēšanas sistēmas, kuras agrāk bija nepieciešamas infrasarkanajiem lāzeriem. Tas varētu novest līdz jaudīgām datoru mikroshēmām, kas darbojas ar gaismas ātrumu.

“Germānija, kā gaismas avota lietošanā, savienojumi darbosies gaismas ātrumā”, stāsta Jurgens Mičels (Jurgen Michel) no Masačūsetsas Tehnoloģijas Institūta, kurš izgudroja jauno germānija lāzeru. “Jūsu portatīvais dators varēs būt tikpat jaudīgs, kā mūsdienu superdatori”.

Lāzeru veidošana, pat tādu, kuri ir balstīti uz germānija, nav jaunums; vairāk kā 15,000 dažādu lāzeru jau tika veidoti kopš 1950. gada. Tas, kas padara šo lāzeru tik unikālu, ir tā spēja izstarot gaismas staru istabas temperatūrā. Līdz šim brīdim infrasarkanajiem germānija lāzeriem bija nepieciešamas dārgas kriogēnās dzesēšanas sistēmas.

Protams, infrasarkano staru laptopi ar superdatoru jaudu vēl ir aiz kalniem, bet kad tie parādīsies, tie būs pat jaudīgāki par mūsdienu superdatoriem. Arī to akumulatoriem nevajadzēs palikt ietilpīgākiem, jo ar to pašu jaudu varēs veikt vēl vairāk darba.

Kā arī šāda veida datoru ieviešanai nevajadzēs izmainīt jau šobrīd eksistējošo datoru industriju, jo sistēmās, kuras šobrīd lieto silīcija mikroshēmas, nākotnē varēs izmantot germānija mikroshēmas.

[url=http://news.discovery.com/tech/lasers-light-speed-computers.html]Discovery.com[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us