Creative Zen- lietotāja pieredze

Tātad- lietoju Creative Zen jau vairākus mēnešus, tādejādi es labi pārzinu atskaņotāja īpašības un trūkumus.

Creative Zen ir tieši kredītkartes izmēra multimediju atskaņotājs, tā ietilpība ir no 2-32 GB- tātad jebkurām vajadzībām. Pats lietoju 2 GB versiju, protams tāpēc, ka tā ir vislētākā.
Ja ir vēlēšanās, atmiņu var papildināt ar SD atmiņas karti līdz pat 16 GB (!).

[b]Galvenās īpašības-[/b]

-2,5 collu ekrāns ar 240×320 punktu izšķirtspēju un 16 miljoniem krāsu
-diktofons
-FM radio
-foto un video atbalsts

[b]Izskats-[/b]

Atskaņotājs ir melns, plāns un viegls. Gandrīz visu atskaņotāja priekšējo daļu aizņem liels un kvalitatīvs ekrāns. Blakus ir navigācijas pogas.
Korpusa augšā ir SD kartes ligzda un mikrofons, labajā sānā- austiņu ligzda, ieslēgšanas poga un Mini USB pieslēgvieta, bet apakšā- Reset poga. Zen aizmugurē ir dekoratīvi reljefi apļi un neuzkrītošs uzraksts ar atskaņotāja ietilpību.
Īpaši gribētos uzsvērt Shortcut pogas esamību- ar vienu pogas spiedienu var uzreiz nokļūt sevis iestatītajā sadaļā.

[b]Lietošanas ērtums-[/b]

Creative Zen ir ļoti ērti lietojams un pielāgojams lietotāja vajadzībām. Zen īpašnieks var brīvi mainīt fona attēlus, tēmas, izvēlnes izkārtojumu un izņemt nevajadzīgos izvēlnes elementus, regulēt ekrāna spilgtumu u.tml.
Labajā augšējā stūrī atrodas pulkstenis un baterijas indikators. Par bateriju runājot- teorētiski tā iztur 25 stundas mūzikas klausīšanās vai 5 stundas video, kas pēc maniem novērojumiem varētu būt visai ticami, jo reizēm pēc pusotrstundīgas filmas noskatīšanās indikators nav nokrities.
Arī navigācija ir ļoti ērta, arī pa dziesmām, turklāt dziesmas ir iespējams ritināt arī pēc alfabēta, ne tikai visu sarakstu.
Funkcijas-

Sīkāk pastāstīšu par katru no izvēlnes sadaļām.

[b]Music-[/b] tātad mūzikas atskaņošana tomēr ir Zen galvenais darbs. Un tas tiek darīts lieliski. Atskaņotājs mp3 failus kārto pats sadaļās- Albumi, Izpildītāji, Žanri, kā arī visu dziesmu alfabētiskā sarakstā. Tas ir ļoti ērti, kamēr ID3 tagi ir aizpildīti. Piemēram, ja dziesmai nebūs norādīts albums, tā automātiski pievienosies albumam ‘‘Unknown’’. Protams, ID3 tagus variet rediģēt arī paši, tā, ka tā nav liela problēma. Starp citu- navigācija pa mapēm Mūzikas sadaļā nav iespējama.

Vēl ir iespējams mūziku kārtot Playlistēs, kā arī ļoti noderīga funkcija audiogrāmatu klausītājiem- iespēja ielikt Bookmark jeb grāmatzīmi.

Mana mīļākā Zen funkcija ir DJ- sadaļa, tajā var apskatīt klausītāko dziesmu sarakstu (jā, Zen uzskaita katras dziesmas klausīšanās skaitu, un pēc tam tas ir redzams), vismazāk klausītās dziesmas, vislabāk novērtētās dziesmas un vēl nevērtētās dziesmas.
Mana Shortcut poga ir uzstādīta uz ‘‘Highly Rated’’ sadaļu, un es ar vienu pogas spiedienu nokļūstu nejauši izvēlētās 20 dziesmās, ko esmu novērtējis kā izcilas.
Šīs nav visas funkcijas, bet tikai būtiskākās, vēl ir dažādi Random dziesmu iestatījumi u.tml.

Par izskatu, kad atskaņo dziesmu. Normālā gadījumā ekrānā rādās dziesmas nosaukums, vērtējums, albums, izpildītājs un neliels albuma vāciņš. Bet- ar albumu vāciņiem ir problēmas, jo atskaņotājs tos ļoti reti rāda pareizi- tas mēdz paņemt vāciņus no citām dziesmām vai nerādīt vispār.

Pieejami ir arī ekvalaizeri, tiesa, tie atrodami zem Sistēmas sadaļas. Var gan izvēlēties automātiskos ekvalaizerus (Rock, Pop u.c.), gan konfigurēt pats. Vēl ir dažādas mazjēdzīgas funkcijas, piemēram, Bass Boost, kas gan manā uztverē izklausās pabriesmīgi.

[b]Videos-[/b] par video atskaņošanu nebūtu daudz ko stāstīt- Zen savu darbu dara teicami. Video ir ļoti baudāmi, par spīti ekrāna šķietami nelielajam izmēram.
Jāpiebilst, ka tāpat kā atskaņojot mūziku, ilgi tinot uz priekšu filmu, tā tinās aizvien ātrāk, tādējādi ļaujot skatāmo materiālu pārtīt ātri.
Zen pieņem .avi un .mpeg failus ar izšķirtspēju zem 240×320. Lielākas izšķirtspējas faili būs jākonvertē.
Neliela piebilde- 40 minūtes garu seriālu uz švaka datora var pārkonvertēt 20 minūtēs (neizmantojot Zen piedāvāto konverteri, kas šo darbu dara ilgāk).

[b]Photos-[/b] manis reti izmantota, bet noderīga sadaļa. Attēliem ir ideālas krāsas, tos ir iespēja nedaudz pietuvināt, kā arī rotēt. Jebkuru no attēliem var uzstādīt kā fona attēlu, ar iespēju pirms tam attēlu rediģēt- padarīt melnbaltu, samazināt spilgtumu u.tml.
Navigācija ir apbrīnojami ērta- uzejot uz attēla tas uzreiz palielinās.
Ir iespēja attēlus skatīties arī slaidšova režīmā, izmantojot dažādus efektus. Turklāt, ar datora palīdzību attēliem var pievienot arī mūziku.

[b]FM Radio-[/b] arī radio savu darbu dara godam. Ir iespēja iestatīt līdz 32 stacijām, turklāt tās var arī nosaukt sev vēlamā nosaukumā.
Rīgā uztveramība šķiet normāla, taču Siguldā atskaņotās automātiski atrada tikai vienu staciju.

[b]Extras-[/b] šajā sadaļā ietilpst pulkstenis un kalendārs ar plānotāja funkciju. Tiesa, ierakstus var veikt tikai caur datoru. Zen var arī sinhronizēt ar datoru, taču es šo funkciju neesmu izmantojis.
Pulksteni var apskatīt arī analogā režīmā. Starp citu, Zen ir arī iebūvēts modinātājs.

[b]Microphone-[/b] diktofons ir normālas kvalitātes, ierakstot rādās arī josla, kura parāda apkārtējo skaļumu. Maksimālais ieraksta garums ir 10 stundas. Ieraksti tiek saglabāti .wav formātā, 64 kbit kompresējumā.

[b]System-[/b] sistēmas jeb iestatījumu sadaļa. Šeit ir daudzas apakšsadaļas, var konfigurēt Izvēlni, uzstādīt spilgtumu, ekvalaizerus, apgaismojuma ilgumu, uzlikt paroles atsevišķām mapēm u.tml.

[b]Memory card-[/b] iespēja pārlūkot atmiņas karti, pārkopēt visu saturu no tās, apskatīt importētos attēlus, kas būs noderīgi fotokameru īpašniekiem.

[b]Piebildes-[/b]

-lai atskaņotāju pieslēgtu pie datora, jāinstalē Creative programmatūra, taču pēc instalēšanas ir ievērojami ērtāk rīkoties ar Zen.
-mūziku, filmas vai bildes atskaņotājā var iekopēt uzreiz, nav pat nepieciešam Drag and Drop. Labā poga uz faila, Copy to Zen. Viss.
-atskaņotājs šķietami darbojās divos režīmos- Stand By un pavisam izslēgts, jo, ja tas nav ilgāku laiku (~2 stundas) ieslēgts, tas ieslēdzas manāmi lēnāk.
-atskaņotāja firmware jeb programmatūra automātiski atjaunojas no interneta. Tādējādi es ieguvu jaunas funkcijas Memory Card sadaļā. Tas paver iespējas sagaidīt būtiskus uzlabojumus no Creative puses.
-ir pieejami dažādi oriģinālie aksesuāri, maciņi, tomēr diezgan padārgi
-no pieredzes iesaku uzreiz nopirkt ekrāna aizsargplēvi. Latvijā oriģinālās, šķiet, nebūs nopērkamas, taču nav aizliegts apgriezt lielāka izmēra plēves vai nopirkt, piemēram, Ipodam paredzētās.

[b]Kopsavilkums-[/b]

Kopumā es šo atskaņotāju uzskatu par ideālu. Divu gigabaitu versija šobrīd Latvijā maksā 57 latus, un par šādu summu labāku atskaņotāju NEVAR dabūt. Var dabūt lielas problēmas dažādu bezfirmas atskaņotāju izskatā (saku pēc pieredzes). Tiesa, cik es zinu 2 GB versija ir nopērkama tikai vienā Latvijas veikalā, pārsvarā ir izplatītas 4 un 8 GB versijas, taču, manuprāt, izdevīgāk ir nopirkt lielas ietilpības SD atmiņas karti.
Turklāt, līdzvērtīgi atskaņotāji, piemēram, kā industrijas ideāls esošais Apple Ipod maksā daudz vairāk, turklāt pat jaunajās paaudzes Ipod Nano ir ievērojami mazāks ekrāns.
Manuprāt, par šādu cenu atskaņotājs ir bez konkurentiem. Iesaku.

[b]Saites-[/b]
[url=http://www.creative.com/products/mp3/zen/]Zen oficiālā mājaslapa, kā arī 360 grādu atskaņotāja apskate[/url]
[url=http://www.youtube.com/watch?v=6a0xt1qtIgQ]Video, kurā var apskatīt navigāciju u.c. [/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us