Creative HS-950 USB Gaming Headset austiņu apskats

Nenoliedzami – daudzi „geimeri” atzīst tikai spēļu konsoles, taču ir arī tādi, kas spēles bauda uz PC platformas. Līdz ar klēpjdatoru pieejamības un iespēju palielināšanos, vidusmēra mobilais spēlētājs nonāk krustcelēs – ko darīt ar skaņas sistēmu? Iebūvētā skaņas karte noskatītajā klēpjdatorā ir vājais posms spēļu kaisles izjušanai, savukārt papildus pieejamās ārējās vai integrējamās skaņas kartes ir neērtas transportēšanā un dārgas. Viens no interesantākajiem vidusceļiem nāk no Creative – USB Gaming Headset HS-950.

[b]Ievada vietā[/b]
Kā vēsta ierīces mājaslapā pieejamā informācija, Creative USB Gaming Headset HS-950 sniedz jaunu spēlēšanas baudu. Ar tajā esošo X-Fi tehnoloģiju skanējums ir skaidrs un „šūteros” noteikt ienaidnieka atrašanās vietu ir elementāri. Kompānija to sauc par ideālu galddatora vai klēpjdatora uzlabojumu, jo austiņās iebūvēts arī mikrofons un sliktāku (galvenokārt – iebūvēto) skaņas karšu īpašniekiem pat nebūs jāņem talkā skrūvgriezis, jo HS-950 datoram pievienojamas ar USB spraudņa palīdzību.

[img]/images/upload/creative_hs950_1.JPG[/img]
Aptuveni 50 latus vērtās austiņas, kas atzītas par oficiālo Championship Gaming Series produktu, iepakotas samērā klasiskā kastē. Šajā iepakojumā atrodamas ne vien pašas austiņas, bet arī pamācība ar specifikāciju un kompaktdisks ar programmatūru. To nepieciešams uzstādīt vēl pirms ierīces pievienošanas, jo HS-950 nav klasiskās austiņas ar 3,5mm spraudņiem. To vietā atrodams 2,5 metru garš kabelis ar austiņām/mikrofonu vienā galā un USB spraudni – otrā. Vietā atzīmēt, ka uz vada atrodami divi izcēlumi – viens no tiem ir pults mikrofona ieslēgšanai un izslēgšanai, kā arī austiņu skaļuma regulēšanai, savukārt otrs ir skanējuma kvalitātes atslēga – X-Fi čips.

[img]/images/upload/creative_hs950_2.jpg[/img]
[img]/images/upload/creative_hs950_3.jpg[/img]
Melnā ierīce, iespējams, naftas krīzes iespaidā, izgatavota no iespējami maz plastmasas, un, rokās paņemta, sākotnēji šķiet trausla un viegli plīstoša: tās austiņas savienojošā stīpa ir tikai 2 centimetrus plata un pašas skaņas ierīces – tikai dažu centimetru diametrā. Pirmo iespaidu patīkami maina pievienotais mikrofons, kas ir pievienots stingri un rada kaut nelielu ticību par HS-950 piemērotību smagiem LAN Party* apstākļiem.

[b]Skaņas kvalitāte[/b]
Specifikācijā teikts, ka austiņas ataino skanējumu no 20 Hz līdz 20 kHz, to jutība ir 105 dB/mW un pretestība – 32 omi. Lai arī mūsu rīcībā nav ierīces šādu parametru pārbaudīšanai, skaņas kvalitāte ikdienas lietošanā (respektīvi, neieslīgstot izvirtībās ar FLAC failu pārbaudi) bija teju līdzvērtīgas ar pāris klases augstākiem Sennheiser produktiem. Interesanti, ka austiņas Windows Vista vidē iespējams darbināt arī bez programmatūras uzstādīšanas, un tad to skanējums ir baudāms arī bez Creative ekvalaizera pielāgošanas gaumei.

[img]/images/upload/creative_hs950_4.jpg[/img]
HS-950 ir tā sauktās atvērtās austiņas, kas nepieguļ lietotājam cieši pie auss, noslāpējot apkārtējās vides skanējumu. Tādēļ skaņa ir nedaudz dobja un brīžiem šķiet, ka tā nāk no jebkuras citas vietas, tikai ne no austiņām. Ikdienas vajadzībām skanējums ir pilnīgi pietiekošs un, vajadzības gadījumā, būs iespējams atslīgt klubkrēslā klasiskās mūzikas baudīšanai.

[img]/images/upload/creative_hs950_5.jpg[/img]
Ierīces mikrofons ir pieminēšanas vērts. Katrs nopietns „geimeris” interneta spēlēs nekautrēsies sazināties ar citiem spēlētājiem, tādēļ skaņas uztveršanas kvalitātei ir liela loma spēlēm paredzētās austiņās. Iebūvētā mikrofona kvalitāte ir pārsteidzoši laba un apkārtējās skaņas slāpēšanas filtrs savu uzdevumu pilda godam – skaņa bija skaidri saprotama un daudzkārt labāka par klēpjdatorā iebūvēto vai uz citu „geimeru austiņu” vada atrodamo mikrofonu piedāvāto skanējumu.

[b]Verdikts[/b]
Man patiešām gribējās, lai šīs austiņas būtu kas īpašs un pievilcīgs, taču liktās cerības attaisnojās daļēji. Austiņu ergonomika bija visai [u]atšķirīga no sev ierastā[/u] un [u]skaņas kvalitāte, lai arī patīkami pārsteidza[/u], tomēr nebija cerētajā geimeru līmenī (jāpiezīme, ka Creative piedāvā arī klasi augstākus Jonathan “Fatal1ty” Wendel zīmola „geimošanas” produktus). Visticamāk šāda vilšanās piedzīvota tādēļ, ka ikdienas austiņas ir pavisam cita tipa un līmeņa – t.s. closed-back Sennheiser produkcija; tas tikai kārtējo reizi pierāda, ka par skaņas sistēmām subjektīvāka rakstu kategorija nav. Daudziem varētu nepatikt [u]pielietojumu ierobežojošais USB risinājums[/u], taču, neskaitot to, testētajam produktam [u]grūti iedomāties kādu objektīvu un vērā ņemamu mīnusu[/u].

* – Pasākums, kura laikā kopā sanāk spēļu entuziasti un tīklā bauda sev mīļās spēles.

Aptuvenā cena – 50 Ls.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us