Čipu implantēšana cilvēkiem ir kļuvusi par realitāti

Uzņēmējs Amals Graafstra pamāj ar roku un atver savas mājas durvis. Pieiet pie datora, pamāj vēlreiz un ielogojas tajā. Viņa rokā ir implantēts radio frekvences identifikācijas (RFID) čips, kas to padara iespējamu. Amals ir uzsācis kampaņu ar nosaukumu “[i]RFID is for me[/i]” ( RFID ir priekš manis ), tās mērķis ir aģitēt cilvēkus izmēģināt jaunās tehnoloģijas. Un viņam tas sāk izdoties – savus 20 draugus un savu draudzeni viņš ir jau pierunājis implantēt šādus čipus.

Amals saka, ka viņš vienmēr pazaudē savas atslēgas un maku, tāpēc sācis interesēties par alternatīvām identifikācijas metodēm. “Es negribu palikt bez iespējas piekļūt lietām, kurām man vajag piekļūt. Pēc sliktākā iespējamā scenārija, ja es atrodos kails uz ielas, es joprojām gribu tikt iekšā savā mājā,” viņš stāsta.

Čips, saukts arī par tagu, ir apmēram rīsa graudiņa lielumā un kalpos 100 gadus. Nonākot lasošās ierīces tuvumā, kas izstaro noteiktas frekveces radioviļņus, ( piemēram 30kHz) tags, kuram nav sava barošanas avota, absorbē starojuma enerģiju un izmanto to lai pārraidītu atbildes signālu.

[url=http://www.phidgetsusa.com]Phidgetsusa.com[/url] jūs varat pasūtīt USB RFID lasītāju par 59$ un 12x3mm tagu stikla kapsulā par 2.10$, vēl jūs varat iegādāties dažādus – ne obligāti implantējamus tagus – atslēgu piekariņus, plastikāta kartes, uzlīmes, u.c.[img]http://datuve/images/upload/rfid02.jpg[/img]
Forumā [url]http://tagged.kaos.gen.nz[/url] jūs varat aprunāties ar cilvēkiem kuri sauc sevi par iezīmētajiem, (tagged) uzzināt, kur lēti iegādāties pašus tagus un lasošās ierīces, apspriest šādas perspektīvas reliģiskos aspektus, uzzināt kā ar savu tagu darbināt dažādas ierīces, u.c.

Ja jūs esat iegādājušies un vēlaties sev implantēt vienu šādu tagu, tad droši dodieties pie… veterinārārsta – viņiem ir pieredze līdzīgu čipu implantācijā dzīvniekiem. Tas tiek darīts ar adatas palīdzību.
Pirms un pēc implantācijas: [img]http://datuve/images/upload/implants.jpg[/img]

Protams šādiem čipiem ir arī savas ēnas puses.
1.Medicīnā izmantotās magnētiskās rezonanses ierīces, (MRI) kas izmanto jaudīgu magnētisko lauku un radio frekvences, mijiedarbojoties ar šādu čipu var izsaukt spēcīgus apdegumus.
2.Rādās, ka ļaundaris varēs izmantot lasītāja ierīci lai nolasītu infomāciju no implantēta taga, saimniekam to nezinot, un izgatavot tādu pašu tagu. Protams vienkāršiem noziedzniekiem var arī nebūt atbilstošu iemaņu, un vēl jo ļaunāk, iemaņas rīkoties ar nazi viņiem gan varētu būt.

Avoti: [url=http://www.gameshout.com/news/012006/article2418.htm]gameshout.com[/url], [url=http://www.thecouriermail.news.com.au/common/story_page/0,5936,17747790%255E8362,00.html]thecouriermail.news.com.au[/url], [url=http://www.bmezine.com/news/presenttense/20050330.html]bmezine.com[/url], [url=http://amal.net/rfid.html]amal.net[/url].
[url=http://tagged.kaos.gen.nz/]”Iezīmēto” forums.[/url]
[url=http://amal.net/blog/links/2005-12-20_Jenny_Implant_(H264).MOV]Kā izskatās implantācijas procedūra.[/url] (13Mb)
[url=http://blip.tv/file/get/JonnyGoldstein-MikeySklarGetsAnRFIDTagImplantedInHisHand641.mov]Video, kur Amala draugs Mikijs Sklārs stāsta par savu implantēto čipu.[/url] (53Mb)
[url=http://www.verichipcorp.com/]Vēl viens cilvēkam implantējamo čipu ražotājs – VeriChip.[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us