Čīles raktuvēs iesprostotie strādnieki saņem PSP konsoles

Dienvidamerikas Andu kalnu grēdas rietumu daļā esošā Čīles pilsēta Kopiapo (Copiapó) ir piesaistījusi visas pasaules uzmanību, jo tajā noticis viens no dramatiskākajiem raktuvju negadījumiem pēdējo gadu laikā. 5. augustā iebruka kādu zelta raktuvju griesti, iesprostojot 33 raktuvju strādniekus. Stresa mazināšanai šie cilvēki saņēmuši PSP spēļu konsoles.

Iesprostotie raktuvju strādnieki (1 bolīvietis un 32 čīlieši) pašlaik ir sveiki un veseli, jo lielākā daļa raktuvju palikušas neskartas, turklāt glābējiem izdevies pa urbuma caurumiem piegādāt iesprostotajiem ēdienu un citas nepieciešamās lietas. Sliktās ziņas ir fakts, ka iesprostoto strādnieku izglābšanai var būt nepieciešami pat trīs mēneši. Dakteri uzskata, ka tik ilgs laiks var būt iemesls nopietnām fiziskām un psiholoģiskām problēmām.

[img]http://datuve/images/upload/20100831141250.jpg[/img]
Lai paglābtu strādniekus no krišanas panikā, glābēji ir piedāvājuši viņiem „atslēgties no realitātes”, piegādājot pa urbumu caurumiem PSP spēļu konsoles. Šis varētu būt pirmais gadījums, kad video spēļu piedāvātā iespēja atslēgties no reālās pasaules ir tikusi izmantota cilvēku glābšanā.

Pagaidām nav sniegta informācija, kādas spēles raktuvju strādnieki saņēmuši, un cik bieži viņiem tiks piegādātas jaunas spēles. Neatbildēts paliek arī jautājums par ierīču lādēšanu. PSP akumulators piedāvā vidēji 6 stundas spēlēšanas laika, taču tiek pieļauta ideja, ka pa urbumu caurumiem varētu nolaist vadus ierīču lādēšanai.

Sony droši vien nav īpaši nobēdājušies par šādu bezmaksas publicitāti.

[url=http://www.dailytech.com/Trapped+Chilean+Miners+Get+Sony+PSPs+to+Escape+Reality/article19489.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us