CES izstādē prezentē jaunu SD karšu standartu

Secure Digital Association paziņojusi par jaunu atmiņas karšu standartu SDXC, kas atšifrējams kā „eXtended Capacity” jeb palielinātā ietilpība. Teorijā šis standarts ļaus ražot nelielā izmēra atmiņas kartes ar ietilpību līdz pat diviem terabaitiem (2000 GB). Lai arī tā veidota videokameru īpašnieku vajadzībām, eksperti atzīst, ka produkts varētu kļūt populārs arī fotogrāfu vidū.

Precīza karšu specifikācija tiks izziņota šī gada pirmajā ceturksnī, taču jau šobrīd zināms, ka atmiņas karšu ierakstīšanas ātrums vēl līdz 2009.gada nogalei sasniegs 104 MB sekundē, savukārt nākotnē tehnoloģiju attīstīs un datus varēs ieraksīt ar 300 MB sekundē.

„SDXC apvieno augstu ietilpību un ātru datu pārraidi,” komentē Jozefs Unsvorts (Joseph Unsworth), NAND Flash Semiconductors pētījumu vadītājs. Viņš atzīst, ka ar industrijas atbalstu šīm kartēm būs iespējams kļūt populārām un patērētājs no tā tikai iegūs.

[img]/images/upload/sdxc.jpg[/img]
Šobrīd SD karšu ietilpības maksimums ir 32 GB. 2 TB ietilpīgā atmiņas kartē būtu iespējams ievietot 100 HD kvalitātes filmas, 480 stundas HD ieraksta no videokameras, 4000 RAW attēlus vai 136 tūkstošus labas kvalitātes fotouzņēmumu. „Patērētāji varēs ātri ielādēt augstas kvalitātes saturu, piemēram, videofilmas, mūziku, spēles, uz saviem mobilajiem tālruņiem,” uzskata SD Association prezidents Džeimss Teilors (James Taylor).

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us