Canon prezentē baumoto amatieru spoguļkameru EOS 1000D un jaunu zibspuldzi

Jau pirms divām nedēļām ziņojām par Canon iespējamajiem plāniem prezentēt par, piemēram, 400D vai 450D spoguļkamerām vēl vienkāršāku modeli 1000D. Šodien Nīderlandē kompānija oficiāli prezentējusi gan Canon EOS 1000D digitālo spoguļkameru (ASV veikalos to sauks par „Digital Rebel XS”, Japānā par „Canon EOS Kiss Digital F”), gan arī atjauninājumu populārajai Speedlite 430 EX ārējai zibspuldzei.

Kā skaidro Canon Eiropas nodaļas pārstāvis Mogens Jensens (Mogens Jensen), EOS 1000D ir paredzēta ikvienam, kas vēlas ieiet nākamajā fotografēšanas līmenī, jo kamera ir „perfekts sākuma punkts digitālo spoguļkameru pasaulē”. EOS jaunākais modelis aprīkots ar 10,1 megapikseļa CMOS sensoru (22.2 x 14.8 mm), kam standarta komplektācijā priekšā novietots klasiskais Canon 18-55mm objektīvs. 1000D būtībā saucama par vēl „apgraizītāku” EOS xxxD sēriju, jo tai ir tikai 7 punktu automātiskā fokusa sistēma, iespēja pēc kārtas fotografēt 3 kadrus sekundē un, kas nav mazsvarīgi, – tai nav ultraskaņas putekļu filtrs (tā vietā izmanto fotoaparātā iebūvētu programmu un antistatisku pārklājumu).

[img]/images/upload/canoneos1000d_1.jpg[/img]
[img]/images/upload/canoneos1000d_2.jpg[/img]
Ierīcei ir vieglākais korpuss spoguļkameru aprindās (450 grami), taču tajā pat laikā kamerā iebūvētas tehnoloģijas, kas izmantotas arī profesionālās klases Canon spoguļkamerās, piemēram, DIGIC III attēlu procesors un Live View režīms, kas ļauj fotografēt, skatoties 2,5 collu lielajā LCD ekrānā. Tā kā ierīcei ir standartizēts gan objektīva, gan zibspuldzes savienošanas mehānisms, lietotājiem iespējams jau savas kreatīvās izpausmes sākuma stadijā sākt nopietnu objektīvu arsenāla izveidi.
Canon ziņo, ka Eiropas Savienībā cenas būs zemākas nekā ES 450D, taču ne tik ļoti zemas: 550 eiro par kameras korpusu, 600 eiro par tradicionālo komplektu „kamera + 18-55mm objektīvs”, un 650 eiro par kameru, kurai komplektācijā nāk Canon EF-S 18-55mm IS lēca.

[img]/images/upload/canon430exii_1.jpg[/img]
Līdz ar iesākuma līmeņa patērētāju iepriecināšanu, Canon padomājis arī par fotogrāfiem, kas jau lieto spoguļkameras. Kompānija prezentējusi Speedlite 430 EX II zibspuldzi, kas darbojas pat par 20 procentiem ātrāk un ir klusāka nekā tās priekšgājēja. Ražotājs atzīst, ka šis produkts būs piemērots kā amatieriem, tā mazāk prasīgiem profesionāļiem un pusprofesionāļiem. Interesanti, ka zibspuldze pati nosaka pie kādas kameras tā pievienota, tādējādi, atkarībā no sensora izmēra, pielāgojot parametrus – uzlādi, spilgtumu u.tml.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us