Call of Duty autori “pareģoja” teroraktu Domodedovā

Amerikāņu žurnālisti pievērsuši uzmanību līdzībai starp sprādzienu Maskavas lidostā Domodedovo un vienu no misijām datorspēlē Call of Duty: Modern Warfare 2.

Iznākusī gadu atpakaļ spēle stāstīja par teroristiem un specdienestiem, un viena no misijām noveda varoni izdomātā Maskavas lidostā, kur viņam bija jānošauj vairākus simtus cilvēku. Iespaidīgs ir arī misijas nosaukums – “No Russians”, – un brīnumaina līdzība starp spēles ainām un novērošanas kameras ierakstu, kura fiksēja reālo teraktu.

Sprādziens Domodedovo notika pirmdien, 24.janvārī, 16:32 pēc Maskavas laika. Sprādziens lidostā bijis ekvivalents pieciem līdz septiņiem kilogramiem trotila. Pēc pēdējiem datiem, bojā gājuši 35 cilvēki, cietuši 180 cilvēki.

[img]http://datuve/images/upload/20110127222230.jpg[/img]

Četrpadsmit pārdošanas mēnešu laikā kārtējā “Call of Duty: Modern Warfare 2” sērija nesa radītājiem miljardu dolāru peļņu.

[img]http://datuve/images/upload/20110127222248.jpg[/img]

Līdz ar to, šādas spēles ne tikai izklaidē cilvēkus, bet tās var izmantot treniņiem arī īstie teroristi. Pēc organizācijas Future Terrorism vadītāja Valida Faresa vārdiem viņš nešaubas, ka “Al Kaida” izmanto saviem mērķiem “Call of Duty: Modern Warfare 2” un līdzīgas spēles.

Kā avots izmantotas CTV.ca un Raw Story.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us