Britu students tiks sodīts par sadarbību ar Anonymous

Lielbritānijas policija apsūdzējusi 22 gadus veco studentu Pīteru Gibsonu no Hārtlpūlas Anglijā par viņa saistību ar DDoS uzbrukumiem maksājumu pakalpojumu sniedzējiem 2010. gada decembrī, kad uzņēmumi atteicās pieņemt ziedojumus organizācijai Wikileaks.

DDos uzbrukumus iecienījusi hakeru apvienība Anonymous – šie uzbrukumi pārslogo serverus un izraisa to atteici vai padara tos citādi nepieejamus. Gibsons, kas tika arestēts 2011. gada aprīlī, apsūdzēts, pamatojoties uz Datoru ļaunprātīgas izmantošanas likumu, par uzbrukumiem Mastercard, Visa un Paypal, kad šie pakalpojumu sniedzēji, ASV valdības iespaidoti, iesaldēja Wikileaks ziedojumus.

No uzbrukumiem cieta arī Amazon un Amerikas Banka, taču nav skaidrs, vai Gibsons tajos bijis iesaistīts. Viņš ir pirmais cilvēks, kas tiks sodīts Londonas Metropoles policijas centrālās e-noziegumu vienības izmeklēšanas rezultātā. Janvārī tika arestēti pieci cilvēki, taču četri tika atbrīvoti pret drošības naudu, savukārt piektais vispār netika apsūdzēts.

Anonymous uzskata, ka uzbrukumi ir vienkārša pilsoniskā nepakļaušanās, taču Lielbritānijas tiesas uz šiem pārkāpumiem raugās daudz nopietnāk. Maksimālais sods, ko var saņemt Gibsons, ir 10 gadi cietumā, ja tiesa viņu atzīs par vainīgu Lielbritānijas Datoru ļaunprātīgas izmantošanas likuma pārkāpumos.

[url=http://www.techspot.com/news/45234-student-hacker-charged-for-his-involvement-with-anonymous.html]TechSpot[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us