Britu pusaudži apcietināti par kibernoziedznieku foruma organizēšanu

Trīs britu pusaudžiem, kuri organizēja kriminālo Facebook analogu, piespriests trīs līdz piecu gadu cietumsods.

19 gadus vecajam britam Nikam Veberam piesprieda piecus gadus cietumsoda par krāpšanu Internetā. Vebers nodibināja mājas lapu GhostMarket.net, kura pēc apsūdzētāju vārdiem, ir kļuvusi par sava veida sociālo tīklu kibernoziedzniekiem.

Mājas lapā tika izvietotas instrukcijas kredītkaršu numuru zagšanai, hakeru softs, kā arī narkotiku un sprāgstvielu izgatavošanas receptes. Pieeja materiāliem ir maksas pakalpojums. GhostMarket.net forumā hakeri pārdeva datu bāzes ar nozagtiem karšu numuriem, PIN kodiem un parolēm. Mājas lapu izmantoja apmēram 8 tūkst. cilvēku no dažādām pasaules valstīm. Kopumā GhostMarket.net tika izvietoti dati par 65. tūkst. bankas kontiem, turklāt karšu īpašnieku zaudējumi sastādīja vairāk kā $25 milj.

[img]http://datuve/images/upload/20110308014521.jpg[/img]

Vebers, kurš bija skolnieks mājas lapas izveidošanas laikā, izmantoja ofšora kontu Kostarikas bankā, lai veiktu nepieciešamās finanšu operācijas. Ieslodzījumu sagaida arī viņa līdzdalībnieki – 18 gadus vecs Raiens Tomass un 21 gadu vecs Herijs Kellijs. Tomasam, kurš ir bijis mājas lapas administrators, piesprieda četrus gadus, bet Kellijam, kurš sarakstījis programmu karšu datu zagšanai, piecus gadus.

Kā avots izmantotas Mirror.co.uk un TechEye.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us