Britu policija atkal ķērusies pie torrentu trakeru apkarošanas

Kamēr Latvijā dažādas mītiskas organizācijas sūta pielaidīgas vēstules interneta pakalpojumu sniedzējiem, lai tie pārstāj sadarboties ar trakeru (failu apmaiņas vietnes) pārstāvjiem, britu policija darbojas bez žēlastības. Pagājušā mēneša beigās tika izvērsta operācija pret vairākiem torrentu trakeriem, kuras rezultātā apcietināti tika seši augšupielādētāji no OiNK interneta vietnes. Iemesls – policijas vēlme iegūt kādu noderīgu informāciju pret vietnes īpašnieku Alanu Elisu (Alan Ellis), kuram drošības nauda jāsamaksā līdz 1. jūlijam.

Paziņots, ka 23. un 28. maijā Klīvlendas (pilsēta Lielbritānijas ziemeļos) policija arestējusi piecus vīriešus un vienu sievieti – OiNK augšupielādētājus, kas ir viens no galvenajiem spēlētājiem nelegālās mūzikas nonākšanā pie patērētāja. Pēc nopratināšanas, kurā galvenokārt jautāts par viņu saistību ar OiNK īpašnieku un dibinātāju A.Elisu, aizdomās turētajiem noņemti pirkstu nospiedumi un veiktas DNS analīzes. Šāda akcija veikta, lai palēnām mazinātu dažādu trakeru spēku un negatīvo ietekmi uz mūzikas tirgu.

Pieejamā informācija liecina, ka šie seši lietotāji izvēlēti, jo tie bijuši vieni no aktīvākajiem, un viņiem bijusi pieeja pie mūzikas pirmavotiem, tādējādi policijai iespējams ne tikai apkarot OiNK, bet arī mūzikas noplūdes pirmavotus, kas nereti albumus iegūst pat pirms to paredzētā debijas datuma. „Nelegāla mūzikas izplatīšana internetā, jo īpaši pirms albuma debijas, grauj tirgu. OiNK bija viens no lielākajiem avotiem šādai mūzikai, un nu ir pienācis laiks to izbeigt,” skaidro policijas pārstāvji.

Lai arī vietas īpašnieks kādā intervijā atzinis, ka netiek glabāta tāda informācija, kuru varētu izmantot policija, tā tomēr nākusi uz pēdām šiem sešiem augšupielādētājiem. Interesanti, ka vismaz divi no nopratinātajiem bijuši augšuplādētāji-amatieri un trakerī nav ielikuši vairāk par vienu vai diviem albumiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us