Britu ārsti fizioterapijas procesā izmanto Wii Fit un līdzsvara dēli

Jau labu laiku ir notikuši mēģinājumi ieviest slimnieku rehabilitācijas programmās Wii Fit, nu pienākusi kārta arī līdzsvara dēlim (balance board) – Sīkroftas (Seacroft) slimnīcā Līdsā, Anglijā (Leeds England) ārsti tā lietošanu ieviesuši fizioterapijas rehabilitācijas programmās.

Sīkroftas profesionāļi ir vieni no pirmajiem valstī, kas izmanto Wii Fit spēles un līdzsvara dēli rehabilitācijas nolūkos. Galvenais fizioterapeits Linns Hirsts (Lynn Hirst) apgalvo, ka vairāki pacienti, kam ir kāju protēzes, saskaras ar svara līdzsvarošanas problēmām. Wii Fit palīdz cilvēkiem saprast, kā un kur tiek novirzīts viņu ķermeņa svars.

[img]/images/upload/wii-fit.jpg[/img]
Daudzās Nintendo Wii Fit līdzsvara spēles palīdz pacientiem pilnveidot „sadarbību” starp mākslīgo un īsto ķermeņa daļu. Kā piemēru Hirsts min Wii Fit slēpošanas simulatoru, kas uzlabo stabilitāti un līdzsvaru. Wii Fit arī vizuāli parāda, kur atrodas smaguma centrs, kas ir daudz iedarbīgāk par trenera viedokli progresa noteikšanā. Vizuālie progresa pierādījumi arī dod pacientiem papildu motivāciju.

[img]/images/upload/2323.jpg[/img]
Sešdesmit gadus vecais Sīkroftas slimnīcas pacients Deivids Kroslands raksturo šādu terapijas veidu kā „brīnumainu”. Neraugoties uz to, ka viņam ir kājas protēze, vecais vīrs nodarbību laikā var „traukties ar slēpēm lejā pa nogāzi vai uzspēlēt futbolu”. Hirsts apgalvo, ka pacientiem šāda terapija ļoti palīdz un viņš cer, ka arī citas slimnīcas sekos šim piemēram.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us