Briesmas internetbanku klientiem

Sistēma, ko izmanto jaunie trojas zirgi nav nekas jauns, toties ir jaunas vietas, ko šo zirgu autori ir sākuši apzināt un izmantot. Lielbritānijas interneta banku klientiem tiek ieteikts uzmanīties no Tolger – trojas zirga, kas skenē paroles un saglabā ekrānskatus laikā, kad klients izmanto internetbanku pakalpojumus caur tīklu.

Trojas zirgs ir ieprogrammēts darboties tikai uz banku mājaslapām. Ja tas ir atpazinis tīkla pārlūkā ievadīto adresi, viņš sāk pierakstīt caur tastatūru ievadītos taustiņus un saglabā vairākus ekrānskatus. Tad šis vīruss nogaida, līdz tiek paveikta internetbankas lietošana un mazu pakešu apjomā ik pa laikam nosūta informāciju kādam serverim.

Lielbritānija ir tālu no mums, taču drošvien arī aktīvie pašmāju vai citvalstu darboņi neguļ un skatās uz vietām, kur var apzagt internetbanku klientus. Latvijā internetbanku pakalpojumi ir ieviesti salīdzinoši nesen, un, lai gan tiek pieteikti kā droši pakalpojumi, tie noteikti nav pielāgoti cīnīties pret šāda veida trojas zirgu uzbrukumiem.

Jāpiemin, ka šī vīrusa bīstamība ir izskaidrojama ar šo jauno pieeju. Līdz šim bankas ir saskārušās ar e-pasta krāpniekiem, kas sūta vēstules internetbankas klientiem un bankas vārdā izkrāpj paroles vai personīgos datus.

Avots: Hack In The Box

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us