Briedis-robots palīdz noķert likumpārkāpējus

Medību mīļotāji Amerikas Savienotajās Valstīs dažādos gadalaikos var ņemt rokās savus ieročus un doties meklēt attiecīgos dzīvniekus, kurus tajā mēnesī vai laika posmā ir atļauts medīt. Viens no visiecienītākajiem dzīvniekiem mednieku vidū ir tieši briežu tēviņš. Diemžēl tas ir novedis pie likuma pārkāpšanas – cilvēki vēlas medīt šos dzīvniekus arī laikā, kad tas ir aizliegts. Daži dabas aizsardzības piekritēji, kas tajā pašā laikā ir arī tehnikas entuziasti, piedāvā savu risinājumu – mehānisku briedi, kas palīdz notvert likumpārkāpējus.

[i]Custom Robotic Wildlife[/i] dalībnieks un taksidermists Braiens Volsledžels ([i]Brian Wolslegel[/i]) ir izveidojis robotu, kas izskatās kā briedis – tam ir poliuretāna ķermenis, kas pārvilkts ar briežu ādu. Rāmī ir iestrādāti servomotori, kas ļauj kustēties galvai, astei un kājām. Svarīgākās robota sastāvdaļas ir paslēptas tā kaklā un kājās – ķermeņa daļās, kuras nav tipiskie mednieku mērķi.

[img]http://datuve/images/upload/20091211121351.jpg[/img]
Volsledžels ar biedriem brīvo laiku pavada mežā – viens cilvēks ar tālvadības pulti vada „briedi”, otrs nofilmē kā mednieks briedi sašauj, vēl divi aiztur mednieku, līdz atbrauc attiecīgo varas iestāžu pārstāvji. Šādā veidā komandai ir izdevies aizturēt jau vairākus likuma pārkāpējus, kuri saņem lielus naudas sodus vai pat cietumsodu.

[img]http://datuve/images/upload/20091211121147.jpg[/img]
[i]Custom Robotic Wildlife[/i] ir izveidojuši arī vairāku citu dzīvnieku mehāniskos līdziniekus – koijotus, aļņus, antilopes un lāčus, lai aizturētu pēc iespējas vairāk malumednieku. Nākamgad tiek plānots laist klajā jaunu brieža robota modeli, kas būs aprīkots ar CO2 kasetni. Pateicoties tai, izskatīsies, ka „briedis” izelpo. Viskonsīnas uzņēmums ne tikai tvarsta malumedniekus, bet arī piedāvā iespēju iegādāties savus ražojumus ikvienam interesentam.

[url=http://www.dailytech.com/Robotic+Taxidermied+Deer+Makes+Hunters+the+Hunted/article17087.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us