Angļu veiktais pētījums pierāda, ka autovadītāji, kas braukšanas laikā raksta īsziņas, ir pielīdzināmi (un pat bīstamāki) braucējiem, kas sēžas pie auto stūres dzērumā vai narkotisko vielu ietekmē. Transporta pētījumu laboratorija ar simulatora palīdzību noskaidrojusi, ka īsziņu rakstītājiem ir lēnāka reakcija.
Pētījumā piedalījās braucēji vecumā no 17 līdz 24 gadiem, kas ir viena no aktīvākajām īsziņu rakstītāju grupām. Visi uz Royal Automobile klubu, kurā notika pasākums, atnākušie skaidroja, ka viņi ir izcili īsziņu rakstītāji un ir pārliecināti par savām spējām to apvienot ar braukšanu. Nebūt ne negaidīti pierādījās, ka visi īsziņu fani teksta ziņojumu rakstīšanas laikā brauca briesmīgi un ir potenciāls drauds satiksmei.
[img]/images/upload/phone-car.jpg[/img]
„Ziņotājiem” braukšana pa taisnu līniju izraisīja milzīgas problēmas attiecībā pret parastiem braucējiem un šādiem divu darbu darītājiem iespēja izbraukt ārpus savas joslas ir par 91% lielāka nekā braucējam, kas īsziņas nesūta. Interesanti, ka marihuānas pīpētājam šāda iespēja ir tikai par 35% lielāka nekā normālam braucējam.
Tāpat pierādījies, ka telefona „spaidīšana” braucējus padara gausākus. Īsziņu rakstīšana braucēju padara par 35% lēnāku (marihuānas ietekmē braucējs ir par 21% lēnāks, savukārt alkohola ietekmē reakcijas ātrums samazinās par 12%). Skaitliskā izteiksmē šāds reakcijas ātruma samazinājums nozīmē bremzēšanas uzsākšanu bīstamas situācijas gadījumā nevis pēc 1,2, bet pēc 1,6 sekundēm. Pie kam, ja normālos apstākļos īsziņas uzrakstīšana pētījuma respondentiem prasīja 22 sekundes, tad braukšanas laikā tas prasīja vairāk nekā minūti.
Pētījuma pilno versiju lasīt šeit.