BMW ražos Mini ar elektromotoru

Atjaunojamās vai neizsmeļamās enerģijas bums auto pasaulē turpinās – BMW apstiprinājuši, ka tiks ražots populārā auto Mini modelis MINI E, kas aprīkots ar 204 zirgspēku elektrodzinēju un 100 kilometrus stundā sasniedz 8,5 sekundēs (maksimālais ātrums – 150 Km/h)

Pirmās ziņas par auto parādījās jau jūlijā, taču tad informācija bija nepilnīga. Šobrīd jau zināms, ka Mini E būs ražots dažādās pasaules vietās – Apvienotajā karalistē, Vācijā un citur. Auto darbosies ar elektrodzinēju un tam nebūs ierastā iekšdedzes dzinēja; motoram būs automātiskā ātrumkārba un piedziņa būs vērsta uz priekšējiem riteņiem.

[img]/images/upload/minie_1.jpg[/img]
Mini bagāžas nodalījumā būs atrodama 35 kWh litija jonu akumulatoru paka, kas sastāv no 5088 šūnām. Diemžēl akumulatora novietojums vēl vairāk samazina jau tā nelielo bagāžas telpu. Tāpat auto šī iemesla dēļ palicis smagāks – tagad tas sver 1465 Kg iepriekšējo 1154 vietā.

[img]/images/upload/minie_2.jpg[/img]
Kā skaidro BMW, Mini E ar vienu uzlādi spēs pieveikt nedaudz vairāk nekā 240 kilometrus (vairāk nekā trīsreiz vairāk par Chevrolet Volt iespējām). Auto iespējams uzlādēt caur standarta elektrorozeti. Ar īpašu lādēšanas ierīci akumulatorus iespējams piepildīt apmēram 2,5 stundu laikā.

Zināms, ka pirmie 500 Mini E nonāks Kalifornijas (ASV) iedzīvotāju rokās, taču pagaidām nav noskaidrota to cena.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us