Blu-Ray varētu kļūt iespējām bagātāks, patērētājs varētu kļūt neapmierinātāks

Kad sadzīvē ienāca Blu-Ray diski, tie bija ar nepilnīgām iespējām un daudzas no solītajām funkcijām tika ieviestas tikai vēlāk – tika izlemts radīt Blu-Ray 2.0., ko patērētāji uzskatīja par pēdējo formāta versiju, kas ļaus droši iegādāties aparatūru. Sony izlēmuši, ka Blu-Ray iespēju klāsts būtu jāpapildina un tas varētu novest pie jaunas paaudzes zilstara diska standarta izstrādes.

Šobrīd Blu-Ray diskiem ir trīs standarti – 1.0, 1.1 un 2.0. Pirmais ļauj tikai baudīt augstas izšķirtspējas filmas (1080p, 1920×1080); otrajam papildus nākusi attēls-attēlā iespēja, kas ļauj skatīties filmu un vienlaikus redzēt režisoru un viņa komentārus par konkrētajām ainām; trešais (BD Live) ir plānots kā internetu atbalstošs standarts un ar tā palīdzību būs iespējams lejupielādēt dažādus papildu materiālus.

[img]/images/upload/blu-ray.jpg[/img]
„Ja ļautu Blu-Ray sapni izsapņot mums, tas būtu daudzkārt interaktīvāks nekā šodien. Pirmkārt, patērētājs varētu vairāk iesaistīties un izmainīt lietas, kuras viņš vēlas redzēt uz ekrāna [mainīt beigas, mainīt ainas un darīt citas dīvainas lietas]. Otrkārt, varētu ar interneta starpniecību socializēties ar citiem filmas skatītājiem. Tas ir mūsu mazais sapnītis nākotnei,” intervijā ar Cnet skaidrojis Sony Electronics USA prezidents Stens Glāzgovs (Stan Glasgow).

Nav skaidrs vai jauno Sony sapņu lietu pievienošanai būs nepieciešams jaunas paaudzes Blu-Ray, taču skaidrs, ka kārtējā aparatūras maiņa palēninās standarta ieiešanu tirgū. Tiesa, Sony paši ir apmierināti ar standarta pašreizējām pozīcijām tirgū, tādēļ jauna formāta izstrāde nebūtu nekas šokējošs: „DVD vajadzēja 10 gadus, lai ielauztos tirgū. Šobrīd Blu-Ray piedzīvo savu otro gadu. Es ceru, ka šis formāts ieies apritē nedaudz ātrāk. Jau šobrīd cenas krīt straujāk nekā savulaik DVD. Es nedomāju, ka ielaušanās prasīs 10 gadus, taču tā pat es nedomāju, ka Blu-Ray iegūs tik pat lielu daļu tirgus, kā DVD, jo tam ir daži iemesli,” atzīst S.Glāzgovs, par galveno iemeslu minot daudzu apmierinātību ar DVD iespējām.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us