Blu-Ray standarta atskaņotāji ceturkšņa gaitā kļuvuši dārgāki

Gada sākumā, kad HD DVD augstas izšķirtspējas videoformāta attīstītāji paziņoja par standarta uzturēšanas pārtraukšanu, nebija nekādu šaubu, ka tas izraisīs pamatīgas svārstības šajā tirgus jomā. Tiesa, diez vai kāds gaidīja, ka Blu-Ray atskaņotāju ražotāji strauji paaugstinās savu produktu cenas teju uzreiz pēc konkurenta izskaušanas.

Kā ziņo Pricegrabber.com, Blu-Ray formāta atskaņotāju cenas ir pamatīgi palielinājušās salīdzinājumā ar gada sākumu, kad HD DVD pārspēšanai kompānijas strauji pazemināja ierīču cenas. Ja gada sākumā šādas ierīces varēja iegādāties par vidēji 350 ASV dolāriem (atsevišķos gadījumos – pat zem 300 dolāriem), tad šobrīd cenas saniegušas aptuveni 420-450 dolārus par identisku produktu. Teju visi formātu karā uzvarējušā standarta atskaņotāji ir kļuvuši dārgāki, pie tam, Sharp, Sony un Samsung pieprasītākie modeļi šīs nedēļas sākumā sasnieguši savu gada augstāko cenu, kas, protams, skaidrojams ar konkurenta neesamību.

[img]/images/upload/blu-ray-march-2008.jpg[/img]

Būtībā vienīgais atskaņotājs, kam cena ir dramatiski samazinājusies, ir LG ražotais BH200, kam ir divu standart atbalsts un, saprotams, tā iespējas HD DVD kraha dēļ vairs teju nevienam nav pilnībā vajadzīgas.

Jāpiezīmē, ka šogad debitēs jauna Blu-Ray versija, kuras specifikācijā būs vairākas noderīgas funkcijas, no kurām nevienu nespēj nodrošināt šobrīd pieejamie atskaņotāji (piemēram, pieeju internetam).

Šis ir izcils piemērs tam, kādu efektu uz tirgu var radīt konkurences samazināšanās vai pazušana, jo ironiskā kārtā, lai arī Blu-ray standarts atzīts par uzvarētāju „formātu karā”, šis ir visnepareizākais laiks, lai iegādātu kādu no šī standarta atskaņotājiem. Jāpiezīmē, ka šobrīd pareizākā izvēle daudzu ekspertu skatījumā ir Sony spēļu konsole PlayStation 3.

Foto avots: TG Daily

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us