Blu-Ray cenai būtu jāsamazinās

Paredzams, ka Ziemassvētku sezonā Blu-Ray atskaņotāju cenas varētu nokristies līdz apmēram 150 – 200 ASV dolāru atzīmei, prognozē ABI Research tirgus analītiķis Stīvs Vilsons (Steve Wilson). Šāds scenārijs gan varētu realizēties ar vecākās paaudzes atskaņotājiem – sešus līdz deviņus mēnešus veciem produktiem.

Blu-Ray spēlējošas ierīces varētu būt viens no pieprasītākajiem Ziemassvētku dāvanu elektronikas produktiem. „Blu-Ray pārdevēji un dīleri sāk saprast, ka šis standarts ir nākamais DVD. Viņiem jāsamazina cena, lai palielinātu interesi un pārdošanas apjomus,” atzīst S.Vilsons.

Jau šobrīd ir pieejami daži vecākas paaudzes atskaņotāji, kuru cena ir zem 200 ASV dolāriem. Piemēram, interneta veikals Amazon par 200 dolāriem piedāvā Samsung atskaņotāju un dāvanā piedāvā četras Blu-Ray filmas.

[img]/images/upload/DMP-BD30EG_2.jpg[/img]
Kā uzskata ABI Research pārstāvji, zilā stara diska atskaņotājus pašreiz lielākajā daļā gadījumu iegādājušies turīgi cilvēki, un vairs nav nedz iemesla, nedz iespēju cenu uzturēt augstu, ja vien ir vēlme saglabāt pirktspēju.

Tiesa, joprojām paliek neatrisināts jautājums par pašu filmu cenām, kas ir augstākas par to pašu saturu DVD versijā.

Šobrīd Latvijā Blu-Ray atskaņotājus iespējams iegādāties sākot ar aptuveni Ls 180.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us