BITE Latvija: Esam gaisā! (papildināts)

No ceturtdienas, 15.septembra, sakaru pakalpojumus Latvijā sāks nodrošināt trešais mobilo sakaru GSM tīkla operators “Bite Latvija”.

Darbības sākumā “Bite” piedāvās mobilo sakaru priekšapmaksas kartes “Toxic”, žurnālistus informēja “Bite Latvija” valdes priekšsēdētājs Jespers Tērs Eriksens.

“Bite” klienti varēs zvanīt uz visu pārējo telekomunikāciju operatoru tīkliem, savukārt zvani no abu lielāko mobilo sakaru operatoru “Tele2” un “Latvijas mobilais telefons” (LMT) tīkla uz “Bite” tīklu nebūs iespējami, jo uzņēmumi vēl nav vienojušies par starpsavienojumiem.

Kā ziņots, “Bite Latvija” starpsavienojumu ar “Tele2” un LMT iecerējis izveidot, izmantojot “Lattelekom”, kam ir noslēgti starpsavienojuma pakalpojumu līgumi gan ar “Bite Latvija”, gan ar abiem pārējiem GSM operatoriem.

Tiekoties ar satiksmes ministru Aināru Šleseru (LPP), LMT prezidents Juris Binde norādīja, ka LMT jau ir noslēgti desmit starpsavienojuma līgumi ar citiem telekomunikāciju operatoriem un šā līguma noslēgšana ne ar ko neatšķiras no jebkura cita gadījuma, aģentūru LETA informēja LMT preses sekretārs Dāvids Dane.

LMT prezidents uzskata, ka starpsavienojuma nodrošināšana norit bez kavēšanās, un uzsvēra, ka jebkādi pārmetumi par līguma aizkavēšanu ir nepamatoti un neatbilst patiesībai.

LMT atbalsta konkurenci, kas balstīta uz godīgiem principiem un nesniedz īpašus atvieglojumus kādam no tirgus dalībniekiem, apstiprināja Binde. Viņš uzskata, ka pieaugoša konkurence aktivizē tirgu, un norādīja uz LMT gatavību ievērojami palielināt klientu skaitu, piedāvājot jaunas tehnoloģijas un pakalpojumus.

“Bite Latvija” savus pirmos starpsavienojuma līgumus parakstīja ar “Lattelekom”, kā arī ar “Telekom Baltija”, kas sniedz mobilo telekomunikāciju pakalpojumus ar zīmolu “Triatel”. Līgums parakstīts arī ar SIA “Telekomunikāciju grupa”.

Sarunas sāktas arī ar LMT un “Tele2”, taču šiem uzņēmumiem jau vairākkārt pārmesta kavēšanās. Arī pēc satiksmes ministra Aināra Šlesera (LPP) domām, abi operatori nepieņemami ilgi vilcina starpsavienojuma līgumu noslēgšanu ar “Bite Latvija”, tādējādi kavējot jaunā operatora ienākšanu tirgū vēl šajā gadā. Savukārt operatori šos pārmetumus noraida, skaidrojot, ka notiek ierastā procedūra.

“Tele2” neredz objektīvu pamatu mainīt līdz šim lietoto procedūru starpsavienojumu noslēgšanas kārtībā, norādīja “Tele2” sabiedrisko attiecību konsultante Evita Matisone. Operators sola tūlīt pēc nepieciešamo tehnisko jautājumu atrisināšanas parakstīt starpsavienojumu līgumu ar “Bite Latvija”.

“Mēs neredzam iemeslus, kāpēc nevarētu tikt noslēgts starpsavienojuma līgums ar “Bite Latvija”,” sacīja “Tele2” valdes priekšsēdētāja pienākumu izpildītājs Petrs Kirdeika, piebilstot, ka darbs šai virzienā jau ir sācies. “Tele2” pozitīvi vērtē arī citus piedāvājumus starpsavienojuma organizēšanā.

“Tele2” pārstāve izteica cerību, ka publiski paustie satiksmes ministra centieni veicināt konkurenci un samazināt tarifus telekomunikāciju nozarē tiks īstenoti arī fiksēto sakaru jomā.

“Fiksētās telefonijas tirgū joprojām valda “Lattelekom” monopols ar vairāk nekā 95% tirgus daļu, un “Lattelekom” piedāvātie fiksēto sakaru starpsavienojuma tarifi jeb tā dēvētā fiksēto sakaru vairumtirdzniecības cena ir augstāka, nekā “Lattelekom” to piedāvā saviem individuālajiem klientiem,” norādīja Matisone.

“Tele2” uzskata, ka arī platjoslas interneta pakalpojumu segmentā vēl joprojām valda monopols, tādēļ cenas ir nesamērīgi augstas.

Pakalpojuma «Toxic» lietotājiem maksa par zvanu cits citam būs tikai 5 santīmi minūtē, par SMS sūtīšanu — tikai 1 santīms; zvani uz citu operatoru tīkliem Latvijā maksās 15 santīmus minūtē, SMS sūtīšana — 5 santīmus, savukart vienas MMS cena būs 15 santīmi.

Ikviens, kam patīk pavadīt brīvo laiku, izmantojot mobilo sakaru tehnoloģijas, kam patīk ekstrēmas izjūtas un neprātīgs gars, tiek aicināts ienirt interneta dzīlēs ar «Biti Plus» — maksa par pakalpojuma izmantošu ir tikai 30 santīmu par diennakti. Lai izmantotu pakalpojumu bez ierobežojumiem mēneša garumā, lietotājam jāmaksā tikai 3 lati.

Pēc Eriksena teiktā, mobilā interneta pakalpojumi, ko piedāvā «Toxic», viegli aizraus un «inficēs» visus moderni domājošus cilvēkus, kam patīk brīvi izvēlēties savu sazināšanās, atpūtas un izklaides veidu. «Īpaši vienkārša lietošana, nekādas maksas par megabaitiem, iespēja izvēlēties maksu par savienojumu un ērti pieejama informācija klientiem ar «Bites Plus» interneta un wap mājas lapu starpniecību — viss nosauktais veido karsto piedāvājumu Latvijas mobilo sakaru tirgū,» stāsta «Bites Latvija» valdes priekšsēdētājs un izpilddirektors. Viņaprāt, pakalpojuma iespējas palīdzēs izveidot augošu «Toxic» pakalpojuma lietotāju kopienu.

Kā ziņots, Dānijas “TDC Group” pārvaldītā “Bite” Lietuvā sāka darboties 1995.gadā. “Bite Latvija” marta beigās uzvarēja izsolē par trešo UMTS/GSM mobilo sakaru licenci.

[b]Papildinats[/b]

Pagaidām “Bite” piedāvās priekšapmaksas kartes par vienu, diviem, pieciem un desmit latiem.

Šonedēļ “Bite” sola nodrošināt pārklājumu 40% Rīgas teritorijas, bet gada beigās – jau 90%. Daugavpilī jau ceturtdien tiks nodrošināts 90% pārklājums, tāpat tiek solīts nodrošināt pārklājumu Jūrmalā, Jelgavā, Liepājā, Ventspilī, Tukumā, Siguldā un Valmierā. Uzņēmums sola pakāpeniski palielināt pārklājumu.

Orģināls: [url=http://www.leta.lv/news.asp?NewsID=2005091312164901BBA80B8D80B13847] www.leta.lv[/url], [url=http://www.financenet.lv/zinas/kompanijas/article.php?id=36219]www.financenet.lv[/url], [url=http://apollo.lv/portal/articles/55987]Apollo[/url] un [url=http://www.delfi.lv/news/national/business/article.php?id=12239258]DELFI[/url]
Officiālā mājas lapa: [url=http://www.bite.lv/]www.bite.lv[/url]
Kartes Toxic mājas lapa [url=http://www.toxic.lv/]www.toxic.lv[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us