Biodegvielas izmantošanas apjomi pasaulē līdz 2015.gadam divkāršosies

Tiek paredzēts, ka līdz 2015.gadam pasaules biodegvielas izmantošanas apjomi palielināsies divas reizes un Brazīlija saglabās savu līderpozīciju biodegvielas eksportētāju sarakstā. Šādas prognozes redzamas [i]Hart Energy Consulting[/i] ziņojumā. Balstoties uz “Global Biofuels Outlook: 2009-2015” ziņojumu, ASV piedzīvos lielāko biodegvielas izmantošanas kāpumu, palielinot pašreizējo patēriņu par 30 procentiem.

Palielinātais biodegvielas izmantojums daudzās valstīs iecirtīs robu pasaules tradicionālā benzīna lietošanā. Globālais pieprasījums pēc etanola 2015.gadā sastādīs 12-14% no kopējā izmantotā degvielas daudzuma, norādīts ziņojumā. Brazīlija, palielinot ražošanas apjomus par 30% un divkārtīgi palielinot biodegvielas eksporta apjomus, saglabās līderpozīciju biodegvielas eksportētāju vidū. Eiropā līderpozīciju saglabās Vācija.

Ziņojumā arī teikts, ka priekšplānā tiks izvirzīta palmu eļļas biodegvielas, rapšu biodegvielas un pirmās paaudzes etanola ražošana. „No aptuveni 170 nākamās paaudzes biodegvielas projektiem visā pasaulē, kuri atrodas kādā attīstības posmā, tikai 30% varētu darboties pētījumā minētajā laika posmā, un daudzi no tiem vēl ir tikai izmēģinājuma projekta stadijā,” minēts ziņojumā.

Līdz 2015.gadam nozīmīgu devumu pasaules biodegvielas ražošanā dos arī tādas valstis, kā Argentīna, Ķīna, Kolumbija, Francija, Indonēzija, Malaizija, Filipīnas un Taizeme. [i]Hart Energy Consulting[/i] ziņojums ir balstīts uz datiem par eksistējošajām biodegvielas rūpnīcām, kas darbojas, atrodas dīkstāvē vai ir aizvērtas, notiekošajiem biodegvielas projektiem, valdību darbības plānu attīstība, kas saistīta ar biodegvielu, kā arī paredzētie apjomi no valdību un individuālu uzņēmumu puses.

Raksta avots – [url=http://news.cnet.com/8301-11128_3-10364139-54.html]Cnet[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us