Bils Geitss iegulda naudu cīņā pret klimata pārmaiņām

Slavenais miljardieris un Microsoft dibinātājs Bils Geitss ir ieguldījis 300 tūkstošus ASV dolāru Kalgarī Universitātes ([i]University of Calgary[/i]) projektā, kurā tiktu izmēģinātas ierīces, kas uzlabotu mākoņu spēju atvairīt saules starus. Projektā iesaistītie britu un amerikāņu zinātnieki nolēmuši ķerties vērsim pie ragiem un paši doties cīņā pret globālo sasilšanu.

Minētās ierīces ražo Sanfrancisko uzņēmums [i]Silver Lining[/i]. Tās uzsūc okeāna ūdeni (10 tonnas ūdens ik sekundi), pārvērš to mikroskopiskās daļiņās un uzpūš tūkstoš metru augstumā. Daļiņas palielina mākoņu blīvumu, uzlabojot to spēju atvairīt saules starus.

[img]http://datuve/images/upload/20100512191422.jpg[/img]
Ja viss notiks kā plānots, projektā tiks izmēģinātas 10 šādas ierīces, kas tiks izvietotas okeānā, 10 tūkstošu kvadrātkilometru plašā teritorijā. Pat ja šis projekts norisināsies veiksmīgi, šādai idejai vēl tāls ceļš ejams līdz iespējai cīnīties ar klimata pārmaiņām – ir aprēķināts, ka nepieciešami 1900 šādas ierīces, lai apturētu Zemes temperatūras paaugstināšanos. Tas izmaksātu vairāk nekā 7 miljardus ASV dolāru.

Projekta vadītājs skaidro, ka šis process salīdzinoši ir ļoti saudzīgs pret dabu – lai gan tas varētu ietekmēt lietus daudzumu, ātri pēc ierīču izslēgšanas to radītais efekts pazūd.

[url=http://inhabitat.com/2010/05/10/bill-gates-announces-funding-for-seawater-spraying-cloud-machines/]Inhabitat[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us