Bils: Es no Googles nebaidos!

Trešdien [url=http://www.ynetnews.com/articles/0,7340,L-3159576,00.html]intervijā[/url] kādai Izraēlas avīzei Microsoft radītājs Bils Geitss ([i]Bill Gates[/i]) apgalvoja, ka meklēšanas gigants Google viņa kompānijai esot apdraudējums, lai gan no tās viņš nebaidoties.

Google un Microsoft ir divas dažādas firmas, tomēr tieši vai netieši tās ir saistītas viena ar otru. Labu laiku tautās runāja par Googles iespējamiem draudiem Microsoft kompānijai gan kā [url=http://datuve/raksts/677/Google_OS][i]Google OS[/i][/url], gan kā [url=http://datuve/raksts/306/Google_jaunie_plani][i]Google Internet Browser[/i][/url]. Neviena no šīm ziņām pagaidām nav apstirpinājusies vai piepildījusies.

Avīzei Bils teicis, ka liekam uztraukumam nav pamata un no pieaugošā interneta meklēšanas giganta neesot ko baidīties. Tomēr viņš atzīmēja, ka Google esot viņa kompānijas pirmais un nopietnākais konkurents. Iemesls tam pavisam vienkāršs – fenomenālais Google attīstīšanās ātrums un apjoms.

Tuvākajā nākotnē Google varētu būt lielākā kompānija, kas radītu nopietnu konkurenci Bila vadītajam Microsoft, tādēļ viņam esot plāns, kas iedragāšot Googles lielo ietekmi un tās dominējošo stāvokli interneta meklēšanas (un ne tikai) tirgū. Šādus rezultātus savam plašākai sabiedrībai neatklātajam plānam Bils Geitss plāno gūt jau nākamo sešu mēnešu laikā. Bila ideja esot “atsist” atpakaļ Googli blakus meklētājiem tajā līmenī, kur ir, piemēram, Yahoo! un citi populāri interneta meklētāji.

“Mēs nebaidāmies no Googles, bet saskatām saspringtu, intensīvu konkurenci ar to,” Geitss teica avīzei. Viņš respektējot un cienot Googles veidotāju darbu un to rezultātus. Tās labā strādājot izcili un apņēmīgi cilvēki. Pretēji šiem glaimiem Bils ar nelielu asumu piebilda, ka meklēšana internetā esot briesmīgā stāvoklī un tā varētu būt labāka, salīdzinot ar šā brīža situāciju.

Varētu domāt, ka Microsoft gatavo kādu jaunu tehnoloģiju interneta meklēšanas nišā, lai iedragātu Googles pozīcijas, bet tomēr tā nav. Microsoft plānos neesot nedz pārņemt, nedz izgudrot ko jaunu, kas nonāktu līdzvērtīgās pozīcijās ar Google. Tāpat Bils Geits kategoriski noliedza minējumus, ka tas varētu nopirkt kādu lielu [i]sērfošanas[/i] milzeni, kā Yahoo! vai pat pašu Google.com.

Atliek tikai gaidīt un vērot, jo, protams, grūti iedomāties, ko gan Microsoft sešu mēnešu laikā varētu izdarīt tādu, kas spētu iedragāt Googles pozīcijas pasaulē.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us