Bill Gates: Tu nevari kontrolēt internetu

Bils Geitss sacīja: “Lielos vilcienos es neredzu būtisku risku tam, ka kāds ierobežotu brīvas informācijas apmaiņu Tīklā. Jūs nespēsiet kontrolēt internetu.”

Paskatīsimies, kas īsti ir cenzūra. Wikipēdija par cenzūru izsakās šādi: “Cenzūra ir varas izmantošana, lai kontrolētu vai ierobežotu vārda brīvību. Cenzūra ir ikviens mēģinājums aizliegt informācijas, viedokļu vai izpausmes veidu brīvību, piemēram, ierobežojot mākslu vai vulgārismu lietojumu valodā.”.

Patiesībā Bila Geitsa paziņojumi bija saistīti ar dedzīgiem Ķīnas mēģinājumiem ierobežot informācijas apmaiņu, kas attiecās uz Ķīnas žurnālistu Zhao Jing, kuru pazīst arī kā Michael Anti, kurš aicināja uz vispasaules preses izdevumu streiku. Ierobežojumi no Ķīnas varas iestāžu puses tika vērsti pret žurnālista Zhao’s blogu.

Interesanti, kā cenzūras atcelšana attiektos uz IT jaunumu un ziņu portāliem, ja visi Latvijas ziņu portāli paziņotu “Lai ko jūs uzrakstītu vai iekomentētu, tas netiks cenzēts.”

Nav informācijas vai Bils Geitss minētajos cenzūras jautājumos izdala kādas atšķirības, piemēram, atšķirības starp rupjību un lamāšanos publiskā tīklā vai politisku vārda brīvību.

Tika izmantots šis [url=http://www.allheadlinenews.com/articles/7010099545]avots[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us