Bijušais Microsoft Xbox viceprezidens prognozē konsoļu izmiršanu

Paskatoties šā brīža tirgus stāvokli, var redzēt, ka izklaides vajadzībām aizvien vairāk tiek pirktas tieši spēļu konsoles, nevis datori – tas tādēļ, ka to piedāvātā grafika nereti ir augstākā līmenī, kā arī konsoles neprasa tādu uzmanību (nav nepieciešams nemitīgi atjaunināt aparatūru). Tā vien šķiet, ka šis tirgus varētu būt mūžīgs… Gluži pretējās domās ir Microsoft bijušais pārstāvis.

Microsoft bijušais Xbox Europe viceprezidents Sendijs Dankans (Sandy Duncan), kas šajā amatā pavadījis 15 gadus un bijis ietekmīga persona Microsoft konsoļu izstrādē, uzskata, ka konsoļu tirgus būs lemts iznīcībai tuvākās desmitgades laikā: „Industrija pamatos attīstās ar tehnoloģiju palīdzību. Es uzskatu, ka spēļu ierīces (tai skaitā portatīvās) izmirs tuvāko piecu līdz desmit gadu laikā. Biznesa modelis ir ļoti riskants un jaunas aparatūras izveidošanas izmaksas ir ļoti augstas.”

[img]/images/upload/consolerip.jpg[/img]
Šobrīd bijušais Microsoft darbinieks strādā YoYo Games kompānijā, kas nodarbojas ar interneta spēļu izstrādi, tādēļ ir saprotama S.Dankana nostāja par nākotnes izklaides jomu. Viņš uzsver, ka nākotnē aizvien lielāku lomu aizņems dažādi dekoderi un uztvērēji (set-top-boxes), kas, tandēmā ar internetu, piedāvās spēles baudīt, tās nemaz neiegādājoties veikalā. Ļoti iespējams, ka šādas ierīces varētu tikt iebūvētas jau televizora korpusā, tādējādi ļaujot atbrīvoties no teju jebkuras papildus kastes.

Jāpiemin, ka līdzīgu viedokli par konsoļu drīzu izmiršanu pauduši arī pārstāvji no Electronic Arts, kas ir viens no lielākajiem spēļu ražotājiem un izplatītājiem.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us