Bijušais Intel darbinieks zog kompānijas informāciju un pāriet uz AMD

Ikkatrs no lielas kompānijas aizejošs darbinieks ir sava veida drauds datu drošībai. Nekad nav iespējams zināt ko un cik lielos apmēros „izpļāpāsies” aizgājušais. Taču ir skaidrs – ja darbinieks aizgājis no Intel un „palaidis muti”, sods būs bargs. Kāds uz AMD aizgājis padotais nonācis tiesas priekšā par svarīgu dokumentu zagšanu no savas iepriekšējās darba vietas.

Intelektuālais īpašums reizēm ir vērtīgāks par neizpaustajām tehnoloģijām – tehnoloģijas konkurentam neaiznesīs, savukārt dažādus materiālus par plānotajiem produktiem un to specifikāciju gan. Boston.com ziņo, ka apsūdzēts bijušais Intel pārstāvis Bisvahomans Panī (Biswahoman Pani), kurš zadzis augstākās slepenības informāciju par kompānijas klēpjdatoru un tīklu sistēmu plāniem.

Kā skaidro Intel, B.Panī savam vadītājam sūdzējies par ģimenes problēmām (sieva strādā Intel ražotnē Kalifornijā), un vēlējies, lai viņu pārceļ. 29. maijā kompānija apstiprinājusi transfēru, taču negaidīti saņemts atlūgums (pie tam, līdz pat pēdējai darba dienai 11. jūnijā B.Panī vēlējies atvaļinājumu). Pēcāk Intel noskaidrojuši, ka nu jau bijušais darbinieks 2. jūnijā (nedēļu pirms darba attiecību pārtraukšanas) noslēdzis līgumu ar AMD.
Izmeklēšanā iesaistījās Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB), kas B.Panī mājās atrada vairāk nekā 100 lappuses ar Intel dokumentiem, ieskaitot dažādus nākotnes procesoru rasējums. Ja šī informācija būtu nonākusi AMD rokās, kompānija būtu ieguvusi zināmu pārsvaru nākotnē.

Pagaidām gan Bisvahomans Panī nav apcietināts, taču viņa pase nonākusi policijas rokās un valsts pamešana nav iespējama. Persona atzīst, ka ņēmis failus, taču noliedzis to nogādāšanu AMD rokās – tie esot bijuši domāti viņa sievai, kas gatavojas jaunam darbam Intel ražotnē. Advanced Micro Devices visu izmeklēšanas laiku kooperējas ar Intel; Bisvahomans Panī vairs nestrādā šajā kompānijā.

Jāpiezīmē, ka 2008. gada jūlijā līdzīgs strīds izcēlās starp IBM un HP.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us