Bijušais Intel darbinieks apsūdzēts viena miljarda vērtībā esošu noslēpumu zādzībā

Reiz jau [url=http://datuve/raksts/2071/Bijusais_Intel_darbinieks_zog_kompanijas_informaciju_un_pariet_uz_AMD]ziņojām[/url] par bijušo Intel darbinieku, kurš pārtrauca darba attiecības ar procesoru gigantu un aizgāja strādāt pie konkurentiem – Advanced Micro Devices (AMD) – un kuru apsūdzēja visai slepenu datu zādzībā un nodošanā konkurentu rīcībā. Lietā iesaistījās Federālais Izmeklēšanas birojs (FIB) un šobrīd 33 gadus vecais Bisvahomans Panī (Biswahoman Pani) apsūdzēts par apmēram miljardu dolāru vērtu Intel noslēpumu zagšanu.

FBI atzīst, ka nav pierādījumu pret AMD, kas pierādītu kompānijas lūgumu zagt konfidenciālos dokumentus no Intel, tādēļ visa apsūdzība vērsta pret B.Panī. Apsūdzētajam izvirzītas četras apsūdzības par krāpniecību un viena par kompānijas noslēpumu zādzību. Ja B.Panī tiks atzīts par vainīgu, viņam cietumā var nākties pavadīt 90 gadus (4×20 par krāpniecību un 10 par noslēpumu zādzību). Bijušais Intel un AMD darbinieks sevi uzskata par nevainīgu un tādu nostāju saglabās visu tiesas prāvas laiku.

Intel bija ieguldījuši vairāk nekā miljardu ASV dolāru dažādu pagaidām slepenu produktu izstrādē, taču apsūdzētais tos nozaga, vēl strādādams Intel paspārnē (līgums ar Intel bija līdz 11.jūnijam, taču AMD B.Panī sāka strādāt jau 2.jūnijā). Oficiālais apsūdzētā rīcības iemesls – lai sievai, kas arī strādā Intel, būtu efektīvāka strādāšana.

Maijā B.Panī uzrakstīja atlūgumu Intel, taču noskaidrojās, ka jau kādu laiku viņam ir noslēgts līgums ar AMD. Bijušā Intel (un uzreiz pēc skandāla – arī bijušā AMD) darbinieka mājās atrada vairāk nekā 100 lappuses ar dažādiem Intel slepeniem dokumentiem, to vidū arī topošo procesoru rasējumus un 13 augstākās slepenības ziņas viena miljarda ASV dolāru vērtībā.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us