Bijušais Apple darbinieks atzinis savu vainu uzņēmuma informācijas tirdzniecībā

Pagājušā gada aprīlī 37 gadus vecais Pols Devins tika arestēts par Apple iekšējās informācijas tirdzniecību – Pols esot Apple piegādātājiem pārdevis informāciju, kas saistīta ar gaidāmajiem uzņēmuma produktiem, to cenām un specifikācijām.

Kādēļ piegādātājiem nepieciešama šāda informācija? Parasti piegādātāji sacenšas savā starpā, lai noteiktu, kas varēs slēgt līgumus ar Apple, un šāda informācija deva viņiem priekšrocības konkursā. Kad līgums noslēgts, iegūtā informācija palīdzēja piegādātājam vienoties par izdevīgākām cenām. Turklāt informācija tālāk varēja tikt nodota konkurentu uzņēmumiem.

Par informāciju Devins esot saņēmis 10 tūkstošus ASV dolāru no bankām Amerikas Savienotajās Valstīs un šajā okeāna pusē. Apple ziņo, ka šādas rīcības rezultātā uzņēmums cietis zaudējumus 2,4 miljonu ASV dolāru apmērā.

Pēc tam, kad Apple radās aizdomas par iespējamo Devina rīcību, viņi ar FIB palīdzību uzsāka lietu. Lielāko daļu pierādījumu veidoja e-pasta sarakste, kas bija saglabāta Devina klēpjdatorā. Par dažādiem likumpārkāpumiem Devinam tiktu piespriesti 20 gadi cietumsoda.

Šonedēļ Devins esot atzinis savu vainu. Viņš arī paziņojis, ka Apple tiešām cietuši zaudējumus 2,4 miljonu dolāru apmērā. Tā kā Devins atzinis savu vainu, sods varētu tikt mazināts, taču lēti viņam šī rīcība neizmaksās – Pols ir nolēmis atlīdzināt zaudējumus, zaudējot naudu un īpašumu aptuveni 2,28 miljonu dolāru vērtībā.

Gala spriedums tiks paziņots šī gada 6. jūnijā.

[url=http://www.dailytech.com/Former+Apple+Employee+Pleads+Guilty+to+Selling+Company+Secrets/article21022.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us