Beidzot ekonomiskā krīze ķērusies klāt arī video spēļu industrijai

Ilgu laiku video spēļu industrijai izdevās izbēgt no ekonomiskās krīzes ķetnām, jo cilvēki arī krīzes apstākļos turpināja iegādāties konsoles un spēles. Tagad pat spēļu cienītāji no Amerikas Savienotajām Valstīm „piebremzē” ar naudas tērēšanu – tirgus izpētes uzņēmums [url=http://www.npd.com/corpServlet?nextpage=corp_welcome.html]NPD[/url] ziņo, ka video spēļu pārdošanas apjoms piedzīvo lielāko lejupslīdi kopš 2000.gada.

Video spēļu industrijas ieņēmumi jūnijā samazinājās par 31%, sasniedzot 1,17 miljardus ASV dolāru. NPD analītiķe skaidro: „Šis ir viens no pirmajiem mēnešiem, kad pārdošanas apjomu skaitļos skaidri atspoguļojas krīzes iespaids. Lejupslīde noteikti industrijai radīs problēmas.”

Ienākumi no spēlēm ir samazinājušies par 29%, sasniedzot 625,8 miljonus ASV dolāru, savukārt aparatūras pārdošanas apjomi samazinājušies par 38%. Vispārdotākā spēle jūnijā bija Activision Blizzard „[i]Prototype[/i]” – pārdotas 419900 spēles vienības. Otrajā vietā ierindojas THQ veidotā „[i]UFC 2009: Undisputed[/i]” ar 338300 pārdotajām vienībām.

Iespējams, ka patērētāji krāj naudu kādai ilgi gaidītai spēlei, kas pārdošanā nonāks vēlāk šajā gadā, vai arī gaida, kad kritīsies konsoļu cenas. Sony gan ir paziņojuši, ka PS3 cenu nesamazinās, taču gaidāms, ka rudenī samazināsies Xbox 360 cena. Klīst baumas, ka arī Nintendo Wii konsole gada beigās varētu tikt piedāvāta par zemāku cenu.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Video+Game+Industry+Sees+Largest+Decline+Since+2000/article15721.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us