“Baltcom”: Nepiedalījāmies virszemes konkursā, jo tehnoloģija ir “aizejoša”

“Lattelecom” konkurents maksas televīzijas nozarē “Baltcom” nepiedalījās virszemes apraides konkursā, jo “virszemes apraide pēc būtības jau ir aizejoša tehnoloģija”, informē “Baltcom” valdes loceklis Gints Kiršteins.

“”Baltcom” prioritāte patlaban viennozīmīgi ir interneta tehnoloģijas un pārklājuma attīstība. Arī televīzijas kā pakalpojuma perspektīva ir balstīta uz internetu, jo nākotnē vairums TV ierīču būs pieslēgtas internetam. Nākotnes televīzijas tendences paredz, ka katram klientam būs pieeja viņa izvēlētajam saturam jebkurā laikā un vietā, ko nodrošinās kvalitatīvs interneta pieslēgums,” uzskata Kiršteins.

Lēmumu nepiedalīties esot ietekmējis arī Konkurences padomes lēmums atļaut “Baltcom” un konkurenta “Izzi” apvienošanos ar norādi, ka gadījumā, ja apvienotais uzņēmums saņems virszemes apraides licenci, tam būs jāizpilda īpaši nosacījumi, skaidroja Kiršteins. “Par labu noraidošam lēmumam piedalīties virszemes apraides konkursā kalpoja arī Konkurences padomes noteiktie ierobežojumi attiecībā uz plānoto darījumu ar “Izzi”,” akcentēja Kiršteins.

Jau ziņots, ka “Lattelecom” kā vienīgais pretendents pieteicies konkursā veikt virszemes ciparu apraidi no 2014.gada 1.janvāra.

Vēl nesen nebija skaidrs, vai konkurents “Baltcom”, kuram notiek pārpirkšanas un apvienošanās sarunas ar maksas televīzijas un elektronisko sakaru komersantu “Izzi”, arī nepiedalīsies konkursā uz vienīgo virszemes apraides licenci no 2014.gada.

Intervijā ar “Nozare.lv” martā “Baltcom” valdes priekšsēdētājs Vojko Rovere par iespējamo konkursu teica: “Ir zināms priekšstats par izmaksām, bet nav skaidrs, kādus ieņēmumus varētu iegūt. Izskatās, ka peļņas marža būs ļoti plāna. Ir grūti pateikt. Ir pat informācija, ka pozitīvu rezultātu nevarēs iegūt. Tad visa lieta ir veids, kā iegūt klientus, kurus nākotnē pievienot platjoslas tīklam.”

“Baltcom TV” dibināta 1991.gadā un ir viens no lielākajiem telekomunikāciju uzņēmumiem Latvijā, kas piedāvā analogās un interaktīvās digitālās TV pakalpojumus, ātrgaitas internetu un fiksēto telefonsakaru pakalpojumus. “Baltcom TV” īpašnieki ir “RPAX One S.A.”, “Mackonar Impex Limited” un VAS “Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs”.

Resurss: Nozare.lv

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us