Balmers sūdzas par to, ka publika neizprot darījumu ar Yahoo

Microsoft vadītājs Stīvs Balmers ([i]Steve Ballmer[/i]) uzskata, ka dažādā reakcija par Microsoft un Yahoo sadarbību tikai pierāda, ka publika šo darījumu vienkārši neizprot. Savu izbrīnu par tirgus reakciju uz šo darījumu Balmers izklāstījis Microsoft ikgadējā finanšu analītiķu sanāksmē Vašingtonā.

Ņemot vērā faktu, ka Microsoft neko nav samaksājis avansā Yahoo, un peļņas sadalīšana joprojām ir miglā tīta, šķiet neizbēgami, ka cilvēki varētu būt mazliet apjukuši. Balmera kungs uzsver, ka darījums ir „nedaudz sarežģīts”. Viņš skaidro: „Nekas nav ticis nopirkts, nekas nav ticis pārdots. Taču sadarbība pati par sevi veido ekonomisko vērtību. Tā rada tūlītēju iespēju sinerģijai.”

Taču viena no problēmām ir tas, ka arī valdība varētu nesaprast šo darījumu – tā pašlaik pārskata darījumu no konkurences pārkāpumu viedokļa. Balmers gan vairāk centās pievērst uzmanību darījuma pozitīvajiem aspektiem, nevis iespējamajām neveiksmēm. Viņš uzskata, ka šis darījums dos abiem uzņēmumiem tirgus daļu, kas tiem nepieciešama, lai kļūtu par nopietniem spēlētājiem tirgū.

Neraugoties uz faktu, ka Yahoo visticamāk zaudēs 12% no meklēšanas pakalpojumu peļņas, tie tiks vairāk nekā atlīdzināti, samazinot pētniecības un attīstības izmaksas un kapitālizmaksas. Paredzēts, ka darījums Yahoo nesīs 500 miljonus ASV dolāru lielu jaunu peļņu.

Balmera prezentācijā it kā nejauši ievietotais [i]slaids[/i] rāda, ka Microsoft palīdzēs segt Yahoo izmaksas, ieskaitot 170 miljonus ASV dolāru meklēšanas pakalpojumu izpētei un attīstībai. Turpat arī parādījās informācija, ka Microsoft darījumā paredz zaudēt līdzekļus vismaz pirmo divu gadu laikā.

Raksta avots – [url=http://www.dailytech.com/Microsofts+Ballmer+Complains+That+Public+Just+Doesnt+Understand+Yahoo+Deal/article15844.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us