Avatar kļūst par pirmo zinātniskās fantastikas filmu, kas pasaulē nopelnījusi 1 miljardu ASV dolāru

Zinot iepriekšējās [url=http://en.wikipedia.org/wiki/James_cameron]Džeimsa Kamerona[/url] filmas – [i]Aliens, The Terminator, Terminator 2: Judgement Day[/i], kuras nopelnīja vairāk nekā 500 miljonus ASV dolāru, un [i]Titanic[/i], kura visā pasaulē nopelnīja vairāk nekā 1,8 miljardus ASV dolāru, bija skaidrs, ka arī viņa jaunākajam veikumam [i]Avatar[/i] veiksies labi. Filmas oficiālais budžets ir 237 miljoni ASV dolāru (reālais varētu būt ap 280-310 miljoniem dolāru filmas uzņemšanai un 150 miljoni reklamēšanai).

Ņemot vērā filmas izmaksas, spiediens bija liels – filmai bija jābūt kases grāvējam. Taču Kameronam tas izdevās, un filma jau pirmajās brīvdienās guva milzīgus panākumus. Tagad tā ir sasniegusi ievērojamu pozīciju – nopelnot 1 miljardu ASV dolāru visā pasaulē, tā ir kļuvusi par vienu no piecām filmām, kurai tas jebkad ir izdevies. Topa pirmajā vietā ir Kamerona radītais [i]Titanic[/i], kurai seko [i]The Lord of the Rings: Return of the King, Pirates of the Caribbean: Dead Man’s Chest[/i] un [i]The Dark Knight[/i]. Tādā veidā [i]Avatar[/i] ir kļuvusi par pirmo zinātniskās fantastikas filmu, kas nopelnījusi 1 miljardu ASV dolāru.

[i]Avatar[/i] īpaši labi veicies šajā okeāna pusē, kur filma nopelnījusi jau 670,2 miljonus ASV dolāru (Krievijā tā nopelnījusi vairāk nekā jebkura cita filma valsts vēsturē). Filma no kritiķiem saņēmusi pozitīvas atsauksmes, tādēļ tiek uzskatīta par galveno kandidāti daudzām balvām. Tiek uzskatīts, ka tā arī varētu iegūt Oskaru kā gada filma.

[url=http://www.dailytech.com/Avatar+Becomes+First+SciFi+Movie+Ever+to+Pull+in+1B+USD+Worldwide/article17281.htm]DailyTech[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us