Autostopa piekritēji iegūs savu sociālo tīklu

Vācu autokoncerns Daimler uzsākuši car2gether resursa pilota projektu, kas būs līdzīgs sociālajam tīklam. Car2gether serviss apvienos visus, kam patīk ekstremālā ceļošana: mājas lapā varēs kontaktēties tie, kam patīk ceļot ar autostopiem.

Serviss, kas apvieno autostopa piekritējus, nomainīs paceltās rokas un uzrakstus uz kartona gabaliem. To vietā būs online- profili un viedtelefoni. Lietotāji varēs izvietot mājas lapā savus profilus un telefona numurus, norādīt maršrutu un veikt tajā precizitātes, cenšoties apstādināt mašīnu vienā vai otrā vietā.

Uz šīs informācijas pamata varēs atrast sev ceļabiedrus- vadītājus, kuri aizvedīs vajadzīgajā virzienā. Bet galvenais- tā ir personīgā informācija: kāda mūzika patīk, vai jums ir ieradums dzert kafiju un ēst hamburgerus ar mērci salonā, vai smēķējiet, esat runīgs utt. Tā katrs vadītājs varēs sameklēt sev pasažieri.

Pielikums ir bezmaksas, bet vadītājiem būs jāmaksā, savādāk, kāda jēga viņiem piedalīties projektā? Rekomendējamais tarifs ir 9,5 еirocenti par brauciena minūti. No sākuma nauda tiks padota no rokas rokā, bet nākotnē Daimler plāno pielāgot bezskaidras naudas norēķinu automatizētu sistēmu.

Servisa testēšana sāksies 18.septembrī Ulmas pilsētā, kura ir slavena ar savu universitāti, kur katram studentam ir viedtelefons un vēlme pavizināties bez maksāšanas.

Kā avots izmantotas media.daimler.com un Wired.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us