Automašīnas atslēgas vadītāju drošībai

Jūtas universitātes zinātnieki ir izgudrojuši jauna veida automašīnas atslēgas ar bezvadu tehnoloģiju, kas liegs vadītājiem braukšanas laikā izmantot mobilo tālruni zvanīšanai vai īsziņu sūtīšanai.

Braukšanas laikā atslēga nosūta uz telefonu signālu, ieslēdzot „braukšanas režīmu”. Šajā režīma no tālruņa nav iespējams pazvanīt vai nosūtīt īsziņas un tā ekrānā uzrādās STOP zīme. Universitāte nodevusi Key2SafeDriving patentu kādai privātajam uzņēmumam, kas ierīci laidīs klajā tuvāko sešu mēnešu laikā.

Viens no ierīces izstrādātājiem, profesors Ksūsongs Zou (Xuesong Zhou), saka: „Galvenais drošas braukšanas nosacījums ir izvairīties no uzmanības novēršanas. Mēs vēlamies cilvēkus nodrošināt ar vienkāršu risinājumu, kas palielinātu drošību.” Pētījumi rāda, ka autovadītājiem, kas runā pa telefonu, ir četras reizes lielāka iespējamība izraisīt satiksmes negadījumu.

Ierīcē ir ievietota mašīnas atslēga. Vadītājam jāpiespiež ierīces poga, atslēga izbīdās un uz telefonu tiek nosūtīts signāls ar Bluetooth vai RFID (radio frekvences identifikācijas) tehnoloģijas palīdzību.

Šīs tehnoloģijas pamatmērķis ir nodrošināt drošāku braukšanu jauniešiem. Braukšanas režīmā vadītājs varēs pazvanīt tikai uz 911 vai citiem numuriem, kurus būs apstiprinājuši vecāki. Ienākošie zvaniem atbild automātiskais atbildētājs. Kad motors tiek noslāpēts, vadītājs iebīda atslēgu atpakaļ ierīcē un telefons atgriežas parastajā režīmā.

Vairāk informācijas – [url=http://www.key2safedriving.net/]Key2SafeDriving[/url]

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us