Austrāļi tiks apgādāti ar elektromobiļu uzlādes stacijām

Vairs nav šaubu – elektroautomobiļiem ir potenciāls un to vienīgais nopietnais popularitātes kavēklis ir infrastruktūra. Kāda amerikāņu firma apņēmusies sagatavot Austrālijas infrastruktūru gaidāmajam elektroautomobiļu bumam – Better Place kompānija plāno investēt 667 miljonus ASV dolāru, lai lielajās pilsētās izvietotu vairāk nekā 500 tūkstošus elektrouzlādes staciju.

Paredzams, ka elektrostacijas tiks izvietotas Sidnejā, Melburnā un Brisbenā, kas ir trīs apdzīvotākās vietas valstī. Plāns paredz, ka līdz 2012.gadam katrā no šiem reģioniem būs 200 līdz 250 tūkstoši uzlādes staciju. „Mēs to saucam par visuresošu uzlādēšanas tīklu. Mēs investējam Austrālijas ekonomikā un radām jaunas darbavietas, palīdzot valstij izrauties priekšā pretī neatkarībai no naftas,” stāsta Better Place vadītājs Šai Agassi (Shai Agassi).

[img]/images/upload/2327370822_fecec2e6fd.jpg[/img]
Idejas autori apgalvo, ka enerģija šīm uzlādes stacijām galvenokārt tiks ņemta no atjaunojamajiem resursiem, tādējādi daba necietīs vai cietīs minimāli. Tiek ziņots, ka maksa par patērēto elektroenerģiju tiks aprēķināta līdzīgi kā tas šobrīd ir ar degvielu – cik iztērē, tik maksā. Būs iespējams arī noslēgt līgumus par pēcapmaksu.

Interesanti, ka kompānija katrā pilsētā plāno izvietot apmēram 150 stacijas, kurās būs iespējams nomainīt novecojušos akumulatorus pret jauniem, tādējādi lietotājam samazinot raizes par drošu akumulatoru pārstrādāšanu.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us