Itāliešu zinātņu doktora Andrea Rossi E-Cat aukstās kodolsintēzes spēkstacijas izturēja savu lielāko publisko testu, kad šā gada 28.oktobrī, jūras konteinera lieluma iekārta vidēji saražoja 470 kilovatus enerģijas/ stundā, piecu stundu darbības laikā. Testu laikā bija plānots sasniegt vienu megavatu /stundā, tomēr tas neizdevās kādas tehniskas kļūmes dēļ. Aukstās kodolsintēzes demonstrācijas laikā tika veikta pārraudzība, kuru vēroja noslēpumainais ASV klients, kurš acīmredzami bija apmierināts ar testa rezultātiem un iekārtās izstrādē apmaksāto kapitālu, kurš mērāms viena miljona dolāru apmērā.
Andrea Rossi niķeļa-ūdeņraža Cold Fusion tehnoloģija piesaista arvien lielāku interesi. Par iekārtu Rossi saka, ka aptuveni 30% niķeļa bija pārvērtusies varā, kas tika novērots pēc 6 mēnešiem nepārtrauktas testa iekārtas darbības.
Enerģijas ieguve tika mērīta iegūtās siltumenerģijas veidā, uzkarsēta ūdens veidā, kuru iespējams konvertēt uz elektro enerģiju. Bet tas nenozīmē, ka mēs varam atvērt šampānieti un svinēt fosilā kurināmā ātrās beigās. Skeptiķiem ir vairāki iemesli, lai apšaubītu jauno testu rezultātus, kuri iegūti izmantojot auksto kodolsintēzi.
ASV klients, kurš apmaksāja dārgo kodolsintēzes iekārtu, ir palicis anonīms. Citiem vārdiem sakot, nav zināms un nav iespējams pārbaudīt cilvēku grupu, kura veic aukstās kodolsintēzes testus.
Otrkārt, novērotājiem bez klienta bija tikai atļauts apskatīt iekārtas testu pāris minūšu laikā un laikā visā testa laikā, aukstās kodolsintēzes iekārta E-Cat palika savienota ar jaudīgu barošanas kabeli. Ārējais elektriskais spēks bija it kā izslēgts, tomēr demonstrācijas laikā tas būtu bijis iespaidīgs skats, ja reaktora kuģniecības konteiners būtu atvienots no strāvas, kamēr darbojas.
Veiksmīgs aukstās kodolsintēzes tests ir pavēris ceļu turpmākam darbam Boloņas Universitātē, kā arī vairākus līgumus ar pagaidām nezināmo klientu. Klienta novērotājs vārdā, Domenico Fioravanti, ir sastādījis ziņojumus vīrietim, kurus saucis par “pulkvedi”. Tas liecina, ka noslēpums klients varētu būt DARPA, Pentagona ekstrēmu zinātni atbalstošais spārns.