ATI XGP – videokarte, kas ļaus ar klēpjdatoru baudīt spēles gluži kā ar galddatoru

AMD šonedēļ jau vienreiz pārsteidza, prezentējot Puma platformu klēpjdatoriem, taču ar to stāsts nebeidzas. Kompānijas otrs lielais ierocis Computex 2008 izstādē ir videokaršu platforma klēpjdatoriem – ATI XGP.

XGP atšifrējas kā „eXternal Graphics Platform” un zem šiem trim maģiskajiem vārdiem slēpjas ārējā videokarte ar PCI Express 2.0. interfeisu. Tā pielāgota darbam ar AMD Turion X2 Ultra klēpjdatoriem – kad pieslēgta „maģiskā kastīte”, tā ar integrēto grafisko risinājumu saslēgsies CrossFireX režīmā un teju vai summēs abu karšu veiktspēju. Sistēmas iekšienē būs atrodami vairāki videokaršu varianti. Pirmais, kas nonāks tirgū, būs Radeon HD 3870. AMD apgalvo, ka šādas sistēmas datu caurlaidība ir 4 Gbits/s abos virzienos; diemžēl ierīce nav diez ko portatīva, jo tai nepieciešama ārējā enerģija un dzesēšana.

[img]/images/upload/atixgp_1.jpg[/img]
Mets Skiners (Matt Skynner), AMD grafisko produktu grupas mārketinga viceprezidents stāsta: „Ar ATI XGP tehnoloģiju klēpjdatori var tikt pielāgoti no parastas rēķināšanas uz nopietnu spēļu baudīšanu, un tas paveicams, vienkārši pievienojot nelielo ierīci datoram.” Tāda sistēma ļautu lietotājiem izvēlēties mazākus un elegantākus klēpjdatorus, kas nav tik veiktspējīgi, un pēcāk iegādāties arī XGP, izveidojot ko līdzīgu galddatora spēļu sistēmai.

[img]/images/upload/atixgp_2.jpg[/img]
Starp citu, līdzīgu sistēmu CES 2007 izstādes laikā prezentēja ASUS – XG Station (attēls raksta ievadā); Nvidia šādu produktu oficiāli izveidojusi nav.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Datuve.lv – IT un Tehnoloģiju ziņas || Copyright © 2004-2020 || Kontaktinformācija: info@datuve.lv  || Contact Us